Triatlonistid ujusid jäätuvas Emajões

 (3)
Margus Püvi jääkülmast veest välja tulemas
Foto: Malle Elvet

Eelmise nädala keskel ei uskunud Emajõe kaldal suusatanud ja üle kaarsilla jalutanud inimesed oma silmi. Keset jäätuvat Emajõge konnatas südapäeva eel jões kõrvuti kaks punastes mütsides ujujat! Ekstreemsust käisid jääkülmas vees kogemas triatlonistid Margus Püvi ning Maret Mets.

"Olen kaasa teinud mitmetel ekstreemsetel rattaüritustel ja osavust ning vastupidavust nõudvatel aladel. Sellest sügisest käin regulaarselt Anne kanalis külmas vees ujumas. Püüdsin siis, kui kanal veel jäävaba oli ikka 5-6 minutit ujuda. Mõttes mõlkus soov panna end päris külmas vees ka proovile. Võlus asja uudsus. Jõe kiire jäätumine tegi plaani korrektiive ja Kroonuaja silla asemel saime vette ronida alles Vabaduse silla lähedal. Kõige raskemad olid viimased minutid kaarsilla juurest Atlantise ette ujudes. Oli pisut külm ja tundsin väsimust. 13 minutit ligi 750 m oli +0,3 kraadises voolavas jões üsnagi karm. Vahepeal aitasin kaaslasel Maretil silla juures kaldale ronida. Tunne on eriline, selline fun. Kaaslased liikusid mind ergutades kaldal. Eks selline ujumine nõuab veidi eneseületust küll," muljetas TriSmile triatleet Margus Püvi oma 42. sünnipäeva künnisel.

Teine traitlonist, Maret Mets lõpetas ujumise 10 minutit peale starti, et mitte liigseid riske võtta. "Ujusime Margusega kõrvuti ja ajasime juttu. Äkki tundsin, et suu ümbrus tõmbab külmast kangeks, otsustasin kaldale tulla. Uus ja põnev kogemus, ujuda kestvalt jääkülmas vees," sõnas Emajõel ekstreemse ujumisega ajalugu teinud naistriatleet, füsioterapeut Maret Mets. "Millal siis veel, kui mitte 12.12.12," kostsid Mets ja Püvi rõõmsalt.