Hommikuses eelujumises oli Tartu Ujumisklubis treeniva Laura-Liisi 100 m selili ajaks 1.04,39 ja õhtuses finaalis 1.04,19. Suurepärase ajaga tuli Valdmaa sel distantsil ka Eesti meistriks, talle järgnesid Margaret Markvardt ajaga 1.04,49 ja Kätlin Sepp ajaga 1.06,08.

Spordiklubis Garant treeniv Maria Romanjuk krooniti Eesti meistriks 50 m liblikujumises uue isikliku rekordiga 27,99. Teise koha saavutas Kertu Ly Alnek ajaga 28,26 ja kolmanda koha Alina Vedehhova ajaga 28,52. Venemaalt pärit Daria Kartashova aeg oli 27,68 ja Lidia Nechitailova aeg 28,18.

Romanjuk võitis ka 50 m rinnuliujumise ajaga 31,85, teise koha saavutas Eneli Jefimova ajaga 32,99 ja kolmanda koha Elisabet Mätlik ajaga 34,12.

Meeste arvestuses krooniti 50 m rinnuliujumises Eesti meistriks Spordiklubis Garant treeniv Martin Allikvee ajaga 28,35. Teiseks tulnud Joonas Niine kordas Eesti juunioride rekordit 28,62. Kolmanda koha napsas meeste 50 m rinnuliujumises Daniel Zaitsev ajaga 29,34 edestades neljandaks tulnud Tiit Matvejevit vaid ühe sajandikuga.

Meeste arvestuses oli täna kiireim 50 m liblikujuja Spordiklubi Garant kasvandik Daniel Zaitsev ajaga 23,93, teise koha saavutas Cevin Anders Siim ajaga 24,75 ja kolmanda koha Robert Rooseajaga 25,41. Venemaalt pärit Roman Shevlyakovi aeg oli 24,20.

Paraujujatest võitis 50 m liblikujumises naistest esikoha Susannah Kaul ajaga 33,79, teise koha saavutas Marita Sukko ajaga 36,76 ja kolmanda koha Ingel Õunmaa ajaga 46,58. Meestest võitis 50 m liblika paraujumise Eric Tõtt ajaga 39,74 ja teise koha saavutas Richard Leib ajaga 44,03.

Audentese Spordiklubis treeniv Laurika Lint tuli Eesti meistriks 200 m vabaltujumises ajaga 2.05,89, teise koha saavutas Annika Vainikk ajaga 2.08,09 ja kolmanda koha Kertu Ly Alnek ajaga 2.08,40. Venemaalt pärit Daria Kartashova aeg oli 2.05,43.

Meeste arvestuses krooniti 200 m vabaltujumise Eesti meistriks Audentese Spordiklubis treeniv Andri Aedma ajaga 1.54,06, teise koha saavutas Marko-Matteus Langel ajaga 1.54,41 ja kolmanda koha Janter Suun ajaga 1.55,53.

Viimsi Veeklubis treeniv Armin Evert Lelle võitis meeste 100 m seliliujumise ajaga 56,85, teise koha saavutas Ivan Štšeglov ajaga 58,32 ja kolmanda koha Alex Ahtiainen ajaga 59,46.

Naiste 400 m kompleksujumise võitis TOPi Ujumisklubis treeniv Margaret Markvardt ajaga 5.06,13, teise koha saavutas Sofja Krivorukova ajaga 5.14,72 ja kolmanda koha Johanna Kübar ajaga 5.18,70.

Ujumisklubis Briis treeniv Silver Hein võitis meeste 400 m kompleksujumise ajaga 4.39,69, teise koha saavutas Joonas Niine ajaga 4.47,91 ja kolmanda koha Rinel Pius ajaga 4.49,14.

4 x 100 m kombineeritud segavõistkondade teateujumise võitis Spordiklubi Garant ajaga 4.05,91. Koosseisus ujusid Vladimir Turu, Maria Romanjuk, Daniel Zaitsev ja Anna Kapelina. Teise koha saavutas TOPi Ujumisklubi ajaga 4.06,91 ja kolmanda koha Audentese Spordiklubi ajaga 4.07,97.

Naiste 4 x 200 m vabalt teateujumise võitis Ujumise Spordiklubi ajaga 8.56,77. Naiskonnas ujusid Helena Heinlo, Kertu Ly Alnek, Getriin Marii Lessing ja Elis Treial. Teise koha saavutasid TOPi Ujumisklubi naised ajaga 8.56,86 ja kolmanda koha Tartu Ujumisklubi ajaga 9.06,63.

Meeste 4 x 200 m vabalt teateujumise võitis Audentese Spordiklubi ajaga 7.46,43. Meeskonnas ujusid Cevin Anders Siim, Andri Aedma, Marko-Matteus Langel ja Gregory Kask. Teise koha saavutas Spordiklubi Garant ajaga 7.58,80 ja kolmanda koha TOPi Ujumisklubi ajaga 8.01,88.
Naiste arvestuses ujusid kõige enam esikohti ehk neli esikohta nendel võistlustel Margaret Markvardt ja Maria Romanjuk. Meeste arvestuses ujus kõige enam esikohti ehk 4 esikohta välja Daniel Zaitsev.

ENNE VÕISTLUSPÄEVA:

Oodata on põnevat võistlust, mida on võimalik jälgida nii Aura Veekeskuses kohapeal kui ka Delfi.ee vahendusel live-ülekandena. Otseülekandeid õhtustest finaalidest kommenteerivad endised tippujujad – Martti Aljand, Andres Olvik ja Martin Liivamägi.

Teisel võistluspäeval ujus Martin Allikvee võimsa tulemuse 200 m rinnuliujumises ja Laura-Liis Valdmaa purustas 50 m seliliujumise Eesti noorte rekordi.

Valdmaa uuendas rekordit lausa kahel korral - hommikuses eelujumises oli tema aeg 30,04 ning õhtuses finaalis 29,62. Varasem Eesti rekord 30,09 kuulus Sigrid Sepa nimele. Martin Allikvee ujus võimsa tulemuse 200 m rinnuliujumises ajaga 2,13,01, mis on vaid 21 sajandikku aeglasem tema nimele kuuluvast Eesti rekordist.