Skandaalse hiinlasega poodiumit jagamast keelduvad ujujad riskivad medalita jäämisega

 (1)
Skandaalse hiinlasega poodiumit jagamast keelduvad ujujad riskivad medalita jäämisega
Foto: AFP/SCANPIX

Lõuna-Koreas toimuvatel ujumise maailmameistrivõistlustel on kaasvõistlejate põlu all sattunud hiinlasest maailmameister Sun Yang, keda sel aastal ootab veel ees kohtutee mullu dopinguküttide visiidi ajal proovipurkide vasaraga lõhkumise eest.

Ootamatu pöördena antud skandaalis võivad aga medalist ilma jääda hoopis sportlased, kes keelduvad Yangiga medalitseremoonial koos publikue lehvitamast ja fotograafidele poseerimast.

Rahvusvahelise Ujumisliidu FINA koodeksi kohaselt võib taoline protest lõppeda diskvalifitseerimisega. See aga ei ähvarda ilmselt veel teisipäeval 400 meetri vabaltujumises hõbemedali võitnud austraallast Mack Hortonit ning kolmapäeval 200 meetri vabaltujumise finaali järel hiinlase vasakule käele seisma pidanud britt Duncan Scotti.

Medalitseremoonia lõppedes ütles 11-kordne maailmameister Sun Scottile: "Sa oled luuser, mina võitja."

Nii Scottile kui ka Sunile on FINA poolt juba mittesobiva käitumise eest hoiatus tehtud. Pärast kahte nimetatud intsidenti teatas FINA rahvuslikele alaliitudele, et edaspidi saavad säärased protestid karmilt karistatud, vahendab Austraalia portaal SBS News.

Vaata videot viimasest skandaalsest medalitseremooniast: