Ralf Tribuntsov ründas Texases Eesti rekordeid


Ralf Tribuntsov
Ralf TribuntsovFoto: Priit Simson

Eesti koondislane Ralf Tribuntsov osales Texases toimunud kõrgetasmelisel võistlusel ning ujus väga häid tulemusi. Kaugele ei jäänud 23-aastane ujuja ka enda nimel olevatest jardibasseini Eesti rekorditest.

Tribuntsov, kes õpib ja treenib juba neljandat hooaega Lõuna-California ülikoolis (USC) oli suurema ettevalmistuseta väga heas löögihoos, vahendab Priit Aaviku Ujumisblogi.

Ta alustas võistlusi 50 jardi vabaltujumisega, kus ta sai kirja ajaks 19,57, mis on Eesti kõigi aegade teine tulemus. Kiiremini on ujunud vaid Tribuntsov ise, kui kevadel toimunud USA üliõpilasmeistrivõistlustel sai kirja 19,35.

Hea esituse tegi eestlane ka 100 jardi liblikujumises, kus ta pääses ka A-finaali. Aeg 46,38 on Eesti kõigi aegade kolmas ning finaalis pälvis Tribuntsov kaheksanda koha. Enda nimel olevast rahvusrekordist jäi tal puudu 46 sajandikku. Alavõidu noppis Rio 100 m liblikujumise olümpiavõitja Joseph Schooling.

Enda põhialal 100 jardi seliliujumises näitas Tribuntsov taas head kiirust. Ta läbis neli basseinipikkust 46,01-ga ning saavutas A-finaalis ujudes kuuenda koha. Võitjaks tuli Londoni 100 m seliliujumise olümpiavõitja ameeriklane Matt Grevers.