Purjus peaga kiirust ületanud Phelps läheb ravile

 (4)
Purjus peaga kiirust ületanud Phelps läheb ravile
Michael PhelpsFoto: AP/SCANPIX

18-kordne olümpiavõitja Michael Phelps teatas agendi vahendusel, et läheb seoses hiljutise vahistamisega kuuenädalasele ravile ning jätab ujumise mõneks ajaks tahaplaanile.


"Annan endale aru, et see ei ole mul esimene kord vääratada ning olen endas äärmiselt pettunud," pöördus Phelps pühapäeva hommikul sotsiaalmeedias fännide poole. "Võtan mõneks ajaks aja maha, et teha läbi programm, mis aitab mul ennast paremini leida. Ujumine mängib mu elus suurt rolli, kuid praegu pean keskenduma endale ning tegema endaga tööd, et sellest kogemusest õppida ning tulevikus paremaid otsuseid teha."

Phelpsi agent Drew Johnson kinnitas USA meediale, et Michael läheb kuueks nädalaks statsionaarsele ravile, kuid ei täpsustanud, kas tegemist on alkoholi võõrutusraviga.

29-aastane ameeriklane vahistati teisipäeva öösel kell 1.40 USA-s Marylandi osariigis. Lisaks sellele, et Phelps oli joobes, ületas ta ka lubatud sõidukiirust. Ujumistäht sõitis 45 miili (72 km/h) tsoonis koguni kiirusega 84 miili tunnis (135 km/h).

Politsei sõnul ei suutnud Phelps sooritada kainustesti ning alkoholisisaldus tema veres oli 0,14 promilli. Osariigi lubatud piir on 0,08.

Teist korda purjuspäi sõitmisega kinni peetud Phelps peab kohtusse ilmuma 19. novembril.