Positiivse dopinguproovi põhjustas vitamiinitablett? USA tippujuja läheb ravimifirma vastu kohtusse


Positiivse dopinguproovi põhjustas vitamiinitablett? USA tippujuja läheb ravimifirma vastu kohtusse
Madisyn CoxFoto: Patrick Smith, AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide tippujuja Madisyn Cox kaebab kohtusse ravimifirma, kelle multivitamiin põhjustas positiivse dopinguproovi ja võistluskeelu.

23-aastane ameeriklanna 5. veebruaril 2018 antud dopinguproov näitas keelatud aine trimetasidiini tarvitamist ja esialgu määrati talle nelja aasta pikkune võistluskeeld, kirjutab ERR Sport.

Cox arvas esialgu, et aine võis tulla kraaniveest. Rahvusvaheline ujumisliit seda ei uskunud, aga leidis siiski, et ameeriklanna ei tarvitanud dopingut tahtlikult ja lühendas keeldu kahele aastale.

Ujuja läks edasi spordikohtusse, kus võistluskeeldu vähendati kuue kuu peale, sest testid näitasid, et Cooper Concepts, Inc. firma ravimi tablett sisaldabki neli nanogrammi vastavat ainet.

2017. aasta MM-il 200 meetri kompleksujumises pronksmedali võitnud Coxil tuli jätta vahele 2018. aasta Ameerika Ühendriikide meistrivõistlused ning seetõttu ei pääsenud ta automaatselt mitmetele olulistele võistlustele. Näiteks ei saa ta startida tänavu suvel MM-il.

Ravimifirma kinnitas, et pole Coxilt hagiavaldust saanud, kuid korjas siiski vastava multivitamiini müügiletilt.

Cox on oma tänavuse tulemusega 200 meetri vabaltujumises USA praegune esinumber ja maailma edetabelis seitsmendal kohal.