Poolfinaali pääsenud Ralf Tribuntsov: loodan, et õhtul ujun paremini


Ralf Tribuntsov
Ralf Tribuntsov

Ujumise lühiraja EM-il Taanis Herningis 50 m seliliujumises poolfinaali jõudnud Ralf Tribuntsov sõnas pärast eelujumist, et lootis ka täna hommikul alla 24 sekundi ujuda, kuigi tema tulemus 24,20 viis ta 13-ndana edasi.

Eile hommikul meeste 4x50 kompleksi teateujumises esimeses vahetuses ujunud Tribuntsov püstitas seal 23,90-ga uue Eesti rekordi 50 m seliliujumises. Sellist aega ta siia oma sõnutsi püüdma tuligi.

"Lootsin ikka ka täna alla 24 ujuda, aga peaasi, et edasi sain. Treener ja teised poisid ütlesid mulle, et raputasin jalgadega natuke liiga kiiresti, oleks pidanud natuke suurema amplituudiga jalgu liigutama, aga eks õhtul on uus võimalus," rääkis 19-aastane ujumislootus.

Tribuntsovi sõnul on tema suur eesmärk tänavusel EM-il mõnel alal finaali jõuda. "Võtan ühe ala korraga. Mind ajab natuke vihale, et ma ei suuda end õhtusteks võistlusteks nii palju kokku võtta, kui tahaksin. Ei tea, kas mõtlen üle või on mul veel natuke liiga vähe kogemusi."

Täna hommikul seisab Tribuntsovil ees veel 100 m vabadistantsi eelujumine. Õhtused poolfinaalid ja finaalid algavad kell 17.30, meeste 50 m seliliujumise poolfinaal on kavas teisena.

Lisaks Ralf Tribuntsovile ujusid 50 m seilidistantsi ka Andres Olvik (25,51, 44. koht) ja Endri Vinter (25,85, 48. koht). Naiste 50 m liblikujumises tegi Tess Grossmann 28,07-ga isikliku rekordi, tema lõppkohaks jäi 39.

50 m selilujumise poolfinaal peetakse täna õhtul kell 17.41. Ralf Tribuntsov ujub esimeses vahetuses seitsmendal rajal. Finaalipääsu korral tuleb tal uuesti basseini hüpata kell 19.09.