Phelps sai USA ujumisliidult pooleaastase võistluskeelu


Phelps sai USA ujumisliidult pooleaastase võistluskeelu
Michael PhelpsFoto: AFP/SCANPIX

Tippsporti naasnud Michael Phelps, kes jäi eelmisel nädalal vahele purjuspäi kihutamisega, sai USA ujumisliidult kuue kuu pikkuse võistluskeelu.

Võistluskeeld kestab järgmise aasta 6. märtsini. Ühtlasi teatas alaliit, et 18-kordset olümpiavõitjat ei lasta ka 2015. aasta augustis Venemaal toimuvate maailmameistrivõistluste starti.

"USA ujumisliidu liikmelisus, eriti koondise tasemel, sisaldab endast kohustust kuuletuda meie käitumiskoodeksile. Rikkumiste korral on meie kohustus võtta kasutusele asjakohased meetmed, lähtudes konkreetsest juhtumist. Michaeli käitumine oli tõsine ning nõuab märkimisväärseid tagajärgi," ütles USA ujumisliidu peasekretär Chuck Wielgus.

Phelps arreteeriti eelmisel teisipäeval kiiruse ületamise ja kahekordse pideva sõidujoone ületamise eest ühes Baltimore'i tunnelis. Politsei radarid tuvastasid tema auto kiiruseks 72 km/h tsoonis 135 km/h. Lisaks registreeriti Phelpsil 0,14 promilline joove. Marylandi osariigi lubatud piir on 0,08 promilli.

Teist korda alkoholijoobes sõitmisega vahele jäänud Phelps vabandas oma tegude eest avalikult ning teatas, et läheb vabatahtlikult kuueks nädalaks ravile.