Phelps pääseb olümpiale kaheksal, 17-aastane Franklin seitsmel alal

 (4)
Michael Phelps
Kas Michael Phelps on võimeline ka Londonis võitma kaheksa kuldmedalit?AFP/Scanpix

Kaheksakordne Pekingi olümpiavõitja Michael Phelps lõpetas USA katsevõistlused 100 meetri liblikujumise võiduga, 17-aastane Missy Franklin läheb olümpiale naiste esinumbrina.

14-kordne olümpiavõitja Phelps ei näidanud USA ujumise katsevõistlustel väsimuse märke ka viimasel päeval, kui 100 meetri liblikujumises õnnestus võtta võit ajaga 51,14. Teise koha ehk samuti olümpiapääsme sellel distantsil tagas Tyler McGill, kes ujus 51,32. Ryan Lochte jäi alles kolmandaks ja Londoni olümpiamängudele sellel alal ei kvalifitseerunud. Tema aeg oli 51,65.

Liblikujumise võit oli 27-aastasele Phelpsile neljas järjestikune esikoht USA katsevõistlustel. Ühtlasi osaleb Phelps sarnaselt eelmistele mängudele ka seekord olümpial kaheksal distantsil, millest kolm on teateujumised.

"See oli lõbus nädal, aga mul on veel paljud tööd teha. Katsevõistluste nädal tõestas, et suudan mitmeaastase vahe järel läbida pika programmi taas väga heal tasemel," sõnas Phelps peale viimase võistluse lõppu.

Naiste 200 meetri liblikujumises triumfeeris 17-aastane Missy Franklin, kes osaleb Londonis seitsmel alal. Ükski teine naine pole varem nii mitmel alal ühel olümpial USA-d esindanud.