Phelps oli USA-s võidukas, kuid pole olümpialeminekus kindel


Michael Phelps
Michael PhelpsFoto: Ilmar Saabas

18-kordne ujumise olümpiavõitja Michael Phelps võitis Californias toimunud Pro Swim Series võistlusel 200 meetri liblikujumise ajaga 1.57,62 ja liigub väikeste sammudega olümpia suunas.

"Oleksin tahtnud veidi paremini finišeerida, kuid me oleme teinud treeningul asju, mida ma liblikujumises ammu ei ole teinud," sõnas Phelps võistlusjärgses intervjuus. "Enesekindlus aitas mind."

Hoolimata võidust oli Phelps üle kolme sekundi aeglasem, kui hooaja edetabeliliider Daiya Seto, kes ujus eelmisel kuul 1.54,56. Phelps lõpetas suurte koormustega treeningtsükli ning ütles, et ei ole kindel, kas pürib 200m liblikujumises olümpiale.

"Ma pole sel alal viimase paari aastaga eriti arenenud," sõnas Phelps. "Tahtsin täna ujuda 1.57 ja ujusin. Ma pole kindel, mis järgmisel aastal juhtub aga selle üle olen õnnelik. See aitab mind ka 100 meetris kõvasti."

29-aastane ujumislegend kes lõpetas pärast 2012. aasta olümpiamänge, kuid tegi eelmisel aastal comeback'i, ei osale augustis Venemaal toimuvatel maailmameistrivõistlustel, kuna sai eelmisel aastal purjuspäi sõitmise eest karistada.