Eile jätkusid meistrivõistlused hommikuses osas toimunud eelujumiste ning õhtuses osas põnevate finaalidega.

Naiste 100 m vabaltujumise võitis Riho Aljandi käe all treeniv Eesti esisprinteriks hüütav Kertu Ly Alnek ajaga 57,43, temale järgnesid Margaret Markvardt ajaga 58,37 ja Annika Vainikk ajaga 58,87.

Meeste 100 m vabaltujumine kujunes eriti põnevaks, sest esimesed seitse meest mahtusid kõik 63 sajandiku sisse. Tiheda konkurentsiga finaalujumise võitis Dmitri Kapelinikasvandik Daniel Zaitsevajaga 52,14, teiseks tuli Hendrik Ütt ajaga 52,29 ja kolmandaks esimese ajaga finaali jõudnud Marko-Matteus Langel ajaga 52,33.

Naiste 50 m seliliujumise võitis TOPi ujumisklubis Heidi Kaasiku juures treeniv Margaret Markvardt ajaga 29,88. Temale järgnes sama ala juunioride Eesti meister Kertu Kaare ajaga 30,42. Üldarvestuses napsas endale kolmanda koha Eesti noorte meister Laura-Liis Valdmaa. Laura-Liisi start küll ebaõnnestus, kuid ta suutis kaotatud vahe siiski tagasi teha ning edestas neljandaks tulnud Kätlin Seppa ühe sajandikuga ujudes aja 30,66.

Meeste 50 m seliliujumise võitis USAs treeniv Ralf Tribuntsov ajaga 25,92, teiseks tuli Armin Evert Lelle ajaga 26,94 ja kolmandaks Matis Hiie ajaga 27,17.

50 m selili paraujumise võitis naiste arvestuses Kalevi Ujumiskoolis treeniv Susannah Kaul ajaga 35,73, teiseks tuli Brenda Tilk (45,42) ja kolmandaks Marita Sukko (40,14). Meeste arvestuses oli kiireim 50 m selili paraujuja Kardo Ploomipuu ajaga 29,20, teiseks tuli Matz Topkin (49,54) ja kolmandaks Robin Liksor (35,95).

Naiste 200 m rinnuliujumise võitis ülekaalukalt Maria Romanjuk ajaga 2.33,48, kes treenib Spordiklubis Garant Dmitri Kapelini käe all. Naiste arvestuses saavutas teise koha Maria Harutjunjan ajaga 2.37,81 ja kolmanda koha Eesti noorte meister Eneli Jefimova ajaga 2.44,37.

Järjekordne Dmitri Kapelini õpilane Martin Allikvee võttis 200 m rinnuliujumises kindla võidu ajaga 2.17,01, temale järgnesid Silver Hein ajaga 2.21,23 ja Joonas Niine ajaga 2.24,82.

Naiste 200 m liblikujumises võttis kindla võidu veel noorte vanuseklassi kuuluv 13-aastane Viimsi Veeklubi kasvandik Polina Timofejeva ajaga 2.36,23, kes treenib Bruno Nopponeni käe all. Teiseks tuli Johanna Kübar ajaga 2.41,69 ja kolmandaks Brita Rannamets ajaga 2.43,23.

Kui veel 150 meetri peal olid Kanadas treeniv väliseestlane Joshua Goldja Riho Aljandi käe all treeniv Cevin Anders Siim ühel joonel, siis viimase 50 meetriga suutis Cevin Anders konkurenti ligi kolme sekundiga edestada ujudes meeste 200 m liblikujumise võiduajaks 2.07,92. Teiseks tulnud Joshua aeg oli 2.10,86 ja kolmandaks tulnud Kaspar Helde aeg 2.13,30.

800 m vabaltujumise võitis naiste arvestuses Margaret Markvardt ajaga 9.20,01, teiseks tuli Meribel Saar ajaga 9.41,69 ja kolmandaks Anette Hallik ajaga 9.41,90. Juunioride arvestuses oli kiireim Melissa Priidel ajaga 9.50,23 ja noorte arvestuses Helena Heinlo ajaga 9.45,66.

1500 m vabaltujumise Eesti meistriks krooniti noorte vanuseklassis ujuv Kalevi Ujumiskooli kasvandik Nikita Pisarenko ajaga 17.10,23. Teiseks tuli Karel Seli ajaga 17.21,90 ja kolmandaks Sander Paavo ajaga 17.29,62. Juunioride kiireim oli Uku Pärismaa ajaga 17.43,63.

Naiste 4 x 100 m vabalt teateujumine kujunes eriti põnevaks, kui TOPi ujumisklubi eest ujuv Margaret Markvardt ja Ujumise Spordiklubi kasvandik Brita Rannamets võitlesid viimaste meetriteni esikoha eest. Seekord võitis siiski TOPi naiskond ajaga 3.59,24 edestades konkurenti 18 sajandikuga. TOPi naiskonnas ujusid lisaks Margaretile Elisabet Mätlik, Laura Kalvet ja Kätlin Sepp. Naiste kolmandaks tuli Audentese Spordiklubi ajaga 4.02,55. Noorte arvestuses oli kiireim ujumisklubi Briis naiskond ajaga 4.08,57 ja juunioride arvestuses võitsid Kalevi Ujumiskooli juuniorid ajaga 4.32,50.

Meeste 4 x 100 m vabaltujumises tegid puhta töö Audentese Spordiklubi mehed, kes võitsid ala ajaga 3.26,88. Meeskonnas ujusid Hendrik Ütt, Marko-Matteus Langel, Ralf Tribuntsov ja Andri Aedma. Teise koha saavutasid Spordiklubi Garant mehed ajaga 3.30,02 ja kolmanda koha Tartu Ujumisklubimehed ajaga 3.35,59. Noorte arvestuses võitis Ujumise Spordiklubi ajaga 3.42,22 ja juunioride arvestuses TOPi ujumisklubi ajaga 3.38,39.