Noor ameeriklanna Franklin tegi Barcelona ujumise MM-il ajalugu!

 (1)
SWIM-WORLD-ESP-WOMEN
SWIM-WORLD-ESP-WOMENFoto: FRANCOIS XAVIER MARIT, AFP

Barcelonas toimuvatel ujumise maailmameistrivõistlustel tegi eile õhtul suurepärase esituse Ameerika Ühendriikide teatenaiskond, kes võitis 4x100 kompleksujumise distantsi. Veelgi hämmastavam on aga fakt, et noorele ameeriklannale Missy Franklinile oli see juba kuuendaks kuldmedaliks Barcelonas.

Naiskonnaga saadud kuues kuldmedal ujumise MM-ilt tähendab seda, et alles 18-aastasest Franklinist sai läbi aegade edukaim naisujuja MM-idel ja säravaim sportlane Barcelonas. Naiste ujumises poldud seni kunagi saavutatud kuut kuldmedalit ühel MM-il: viimati võitis austraallanna Libby Trickett 2007. aastal "vaid" viis kuldmedalit.

Franklin liitub nüüd eliitseltskonnaga kuhu kuuluvad Michael Phelps, Mark Spitz, Ian Thorpe ja Ida-Saksamaalt pärit Kristin Otto, kes on kõik võitnud vähemalt kuus kuldmedalit ühelt tiitlivõistluselt.

Franklin jätkab seega oma tähelendu, mis algas juba eelmisel aastal Londoni olümpial, kus noor ujuja võitis neli kuldmedalit ja ühe pronksmedali.

Franklin oli teateujumises esimene vahetus ja oli algusest peale konkurentidest veidi ees. Seetõttu polnud ta võidukatel kaasmaalastel (Jessica Hardy, Dana Vollmer, Megan Romano) just väga raske esimesena lõpetada. Teisele kohale tulnud Austraalia ujujaid edestati lõpuks pea kahe sekundiga.