Nafta hind pani põntsu: Mehhiko loobus ujumise MM-i korraldamisest

 (5)
Ujumine
UjumineFoto: Michael Dalder, Reuters/Scanpix

Rahvusvaheline Ujumisliit (FINA) teatas, et Mehhiko ei ole finantsraskuste tõttu võimeline korraldama 2017. aasta pika basseini ujumise maailmameistrivõistlusi ning korraldusõigus läheb üle Ungarile. Algselt pidi MM aset leidma Guadalajaras, nüüd on toimumispaigaks Budapest.

Ungari peaminister Viktor Orban võttis sellel teemal isiklikult parlamendi ees sõna ja kinnitas, et tegemist on riskantse otsusega, ent niivõrd suure spordisündmuse toomine Budapesti on auasi. "Kui kõik teevad oma tööd korralikult, saavad ettevalmistused tehtud ning maailmameistrivõistlused kenasti võõrustatud," kinnitas Orban.

Peaministri järel kõnepulti astunud FINA tegevjuht Cornel Marculescu näitas parlamendile rehkendusi, millest selgub, et ujumise MM-i korraldamisse pandud summad annavad 2-3 korda suurema majanduslikku efekti kui reaalne rahaline panus.

Mehhiko loobus maailmameistrivõistluste korraldamisest seoses nafta maailmaturuhinna langusega, mis kahandas oluliselt riigi panust võistluste läbiviimisel. Ungari pidi algselt korraldama 2021. aasta ujumise MM-i, millest nüüd mõistagi loobutakse. 

Käesoleva aasta maailmameistrivõistlused toimuvad Venemaal Kaasanis.