Meie hulgast lahkus teenekas ujumistreener Urmas Jaamul

 (2)
Urmas Jaamul
Urmas JaamulFoto: Eesti Ujumisliit

Eile varahommikul kustus eluküünal endisel ujujal ja pikaaegsel treeneril Urmas Jaamulil, kes õpetab nüüd ujumist taevariigis.

69-aastaseks elanud Jaamul alustas sportimist 3. klassis isa õhutusel. 1963. aastal lõpetas ta Tallinna 18. keskkooli ja 1971. aastal Tallinna pedagoogilise instituudi kehalise kasvatuse erialal.

Sportlasena tuli Jaamul 1970 ja 1973 veepallis ning 1963 ja 1968 meremitmevõistluses Eesti meistriks. Samuti saavutas ta aastatel 1963-1968 Eesti meistrivõistlustel ujumises palju medalikohti. Lisaks kuulus ta Eesti koondisesse aastatel 1961-1968. Jaamul oli Kalevi Ujumiskooli direktor aastatel 1977-2009.

Treenerina oli Jaamul edukas, viies paljud õpilased rahvusvahelistele tiitlivõistlustele ja mõned ka medalile. Tema käe all on treeninud olümpiavõitja Ivar Stukolkin, juunioride EM’il ja täiskasvanute lühiraja EM’il medaleid võitnud Indrek Sei. Lisaks treenis tema käe all Andres Olvik, kui ta Pekingi olümpiale jõudis. Martin Liivamägi oli tema viimane tuntud hoolealune. Jaamuli näpunäidete järgi võitis Liivamägi Euroopa juunioride meistrivõistlustel hõbemedali ning pääses Pekingi olümpiamängudele. Ja see on vaid jäämäe tipp, sest Jaamuli käe all on treeninud väga palju edukaid ujujaid.

Martin Liivamägi: „Ma ei oleks ilma Urmase teadmiste ja kogemusteta jõudnud sellele tasemele, kuhu tema mind viis, ja mul oli suur au sellise treeneri käe all üles kasvada. Urmas oli uskumatult visa hing. Kaastunne tema perele ja lähedastele.“

Seotud lood:

Praegune Kalevi Ujumiskooli direktor Kristo Krinpus rääkis, et kui tema noore poisina 1993. aastal ujuma hakkas, oli Urmas väga väljapaistev mees, keda treenerid austasid. „Nende kahe aastaga, milme jagasime kabinetti, nägin, kui põhjalikult Urmas töötas ja kuidas iga väiksemgi asi pidi olema läbi möeldud,“ rääkis Krinpus aastatest 2007-2009, kui nad töötasid külg-külje kõrval. „Urmas oli mulle ja treeneritele väga hea sõber. Ta oli kõva võitleja ja tunnen lähedastele väga kaasa!“ ütles Krinpus.

Eesti Ujumisliit avaldab Jaamuli lähedastele kaastunnet.

Puhka rahus, Urmas!