Maailmameister päästis turisti uppumissurmast

 (3)
Filippo Magnini
Filippo MagniniFoto: Matt Dunham, AP/Scanpix

Itaalia tippujuja, 100 meetri sprindis kahekordseks maailmameistriks kroonitud Filippo Magnini päästis pühapäeval ühe turisti Sardiinias Cala Sinziase rannas uppumissurmast.

Turist sattus surmasuhu, kui ujus suure tuulega merele triivima läinud täispuhutud luigele järele ega suutnud enam randa tagasi ujuda. Mees karjus appi ning esimesena jõudis kohale 37-aastane Magnini, kes hoidis turisti seni vee peal, kuni vetelpäästjad kohale jõudsid.

"Ma lihtsalt tegin seda, ma pidin," sõnas tippujuja kohalikule ajalehele La Provincia, kelle kirjamees Marco Bencivenga nägi juhtunut pealt.

"Mees tundus päris hirmunud olevat, ta oli kõvasti vett alla neelanud ja omadega täiesti läbi. Ta polnud suuteline rääkima ning teda oli raske vee peal hoida. Seetõttu panin ta õhkmadratsile lamama, sain selle lähedal supelnud inimestelt," lisas itaallane.

Magnini oli rannas koos oma sõbratari Giorgia Palmasega, kes on Itaalias modell ja telekuulsus.

Magnini tuli 100 meetri vabaujumises maailmameistriks aastatel 2005 ja 2007. Ateena olümpialt (2004) võitis ta Itaalia teatemeeskonnaga 4x200 meetri vabaujumises pronksmedali.