Lahkus legendaarne Eesti ujumistreener ja spordielu edendaja


Ain Kaasik.
Ain Kaasik.Foto: topswimclub

Eesti Ujumisliit andis teada, et täna lahkus meie seast legendaarne ujumistreener ja spordielu edendaja Ain Kaasik.

Kaasik sündis Tallinnas 22. mail 1947 aastal. Kaasik alustas ujumistreeninguid 1957. aastal. 1959. aastal läks koos treeneriga Kalevi ujumiskooli. Kaasik tuli neli korda (1968–70) kompleks- ja teateujumises Eesti meistriks ning parandas neli korda Eesti rekordit, neist ühel korral teateujumises. Kuulus 1967. – 1970. aastal Eesti koondisse, kirjutab swimming.ee.

Kaasik oli 1969. – 1994. aastal Tallinna Kalevi ujumiskoolis, TSIK-is ja KSMK-s ujumistreener ning Ujumisliidu peatreener. 1994. aastal asutas ta TOP-i ujumisklubi.

Õpilasi: Huko Peder, Sven Rivik, Aarne-Vello Kersa, Ilmar Ojase, Pavel Maksimov, Andrei Nikolajev, Aleksei Kargin, Maive Tummeltau, Irina Dunets, Margit Viilep, Laura Nuudi, Martin Viilep, Jaak Savvi, Timo Hallist, Martti Aljand, Herol Marjak.

Kaasik kuulus 1989. – 1998. aastal Eesti Ujumisliidu juhatusse ning oli ka treenerite nõukogu esimees. Ta oli aastast 1995 TOP-i Ujumisklubi juhataja ja treener (7. kutsetase). Lisaks tegi ta ujumisuuringuid, avaldas kirjutisi Kehakultuuris ja Spordilehes.

Seotud lood:

Ain Kaasikuga saab viimast korda hüvasti jätta sellel reedel, 1. juunil kell 15.30 Pärnamäe Krematooriumis.

Lähedased ootavad kõiki sõpru, kolleege ja õpilasi hiljem peiedele Oru Hotellis.

Aini mälestuseks palume võtta kaasa Aini poolt kingitud kaardid, joonistatud pildid ja luuletused