Kas enam kutsutakse? Meisterujujad tegid põhjanaabrite juures puhta töö

 (3)
Eesti meisterujujad püstitasid Euroopa rekordi
Foto: Malle Elvet

Turus pikas basseinis peetud Soome meisterujumise lahtistelt meistrivõistlustelt naasid Eesti ujujad 21 kuldse ja 2 hõbedase medaliga, mille esiküljel lõbus konnakujutis. Kõik üheksa Turus ujunud Eesti võistlejat, kolm naist ja kuus meest, tulid naaberriigi meistriteks.

21 kuldmedalist neli saadi teateujumistes, üks hõbemedal tuli samuti teateujumises. Kõige edukam oli Eesti U-klubi ujujatest Toomas Haggi, kes võitis kokku 8 kulda ja 1 hõbeda. Vanuseklassis 55-59 võistlev Haggi võitis neli kulda individuaalselt ja oli osaline kõigis viies medali toonud teateujumises. Ta uuendas kolme oma vanuseklassi Eesti rekordit - 400m kompleksi 6.00,72 ; 200m kompleksi 2.43,49 ja 200m selili 2.43.

Viiekordseks Soome meistriks tuli Aleksandr Batištšev, kes sai ka ühe hõbeda. Neljakordseteks meistriteks tulid Kaia Kulla, Olav Lukin ja Lembit Laht, kolmekordseteks meistriteks Eve-Mai Maurer ja Aksel Luige. Soome meistriteks tulid ka Kristiina Arusoo ning Matti Haggi.

Lisaks Toomas Haggi ujutud individuaalalade rekorditele ujuti ka 4x50m vabalt segateatevõistkonna Kaia Kulla, Kristiina Arusoo, Olav Lukin, Toomas Haggi poolt uus rekord 2.10,21. Eelmine Eesti rekord samas vanuseklassis püsis 19 aastat. Uue Eesti rekordi meeste 4x100m vabalt teateujumises vanuseklassis 240-279 püstitasid Olav Lukin, Toomas Haggi, Lembit Laht ja Aleksandr Batištšev. Rekordaeg 4.52,50.