Kalevi segateatevõistkond püstitas Eesti juunioride rekordi 4 x 50 m vabaltujumises


Kalevi segateatevõistkond püstitas Eesti juunioride rekordi 4 x 50 m vabaltujumises
Foto on illustreeriv.Foto: JOOSEP MARTINSON

Tallinnas Sõle ujulas toimunud Eesti juunioride ja noorte lühiraja meistrivõistluste teisel võistluspäeval püstitas Kalevi Ujumiskooli segateate võistkond Eesti juunioride rekordi.

Kalevi Ujumiskooli võistkond püstitas Eesti juunioride rekordi 4 x 50 m vabaltujumise segateates ajaga 1.39,46. Koosseisus ujusid Patrick Orav, Tristan Tammis, Mariangela Boitšuk ja Marie Toompuu. Teiseks tulid Spordiklubi Garant juuniorid ajaga 1.41,18 ja kolmandaks TOPi Ujumisklubi juuniorid ajaga 1.42,74.

Noorte arvestuses võitsid 4 x 50 m vabaltujumise segateate Kalevi Ujumiskooli noored ajaga 1.44,57. Teiseks tulid Yess noored ajaga 1.45,14 ja kolmandaks Spordiklubi Garant noored ajaga 1.45,59.

Neiude 100 m vabaltujumise kiireim juunior oli Marie Toompuu (Kalevi Ujumiskool) ajaga 57,78. Teise koha saavutas Karolin Victoria Kotsar ajaga 58,00 ja kolmanda koha Aurelia Roos ajaga 59,16. Noorte arvestuses võitis ala Anette Teder (Yess) ajaga 59,62, teiseks tuli Kirke Madar ajaga 1.00,24 ja kolmandaks Ute Viktoria Liu Yeung ajaga 1.00,47.

Noormeeste 100 m vabaltujumise kiireim juunior oli Erik Lihhats (Spordiklubi Garant) ajaga 50,67, teise koha saavutas Hans-Mikk Kuulpak ajaga 51,19 ja kolmanda koha Christopher Palvadre ajaga 51,55. Noorte arvestuses võitis distantsi Nikita Ivanov (Argo Ujumisklubi) ajaga 52,16. Teise koha saavutas Remi Tammik ajaga 52,72 ja kolmanda koha Mattias Vool ajaga 53,70.

Seotud lood:

Neiude 50 m seliliujumise kiireim juunior oli Laura-Liis Valdmaa (Yess) ajaga 29,38. Mariangela Boitšuk kaotas talle 6 sajandikuga ja kolmandaks tulnud Polina Timofejeva aeg oli 29,99. Noortest oli kiireim 50 m seliliujuja Eneli Jefimova (Kalevi Ujumiskool) ajaga 30,42. Talle järgnesid Katalina Larikova ajaga 30,52 ja Kertu Kann ajaga 31,35.

Noormeeste 50 m seliliujumise kiireim juunior oli Maksim Minajev (Spordiklubi Garant) ajaga 26,38, teise koha saavutas Tristan Tsopp ajaga 26,62 ja kolmanda koha Erik Lihhats ajaga 27,19. Noortest oli kiireim 50 m seliliujuja Alan Smok (Spordiklubi Garant) ajaga 26,11. Teise koha saavutas Pavel Borissov ajaga 27,03 ja kolmanda koha Jako Joosep Viirpuu ajaga 27,40.

Neiude 200 m rinnuliujumise kiireim juunior oli Marie Toompuu ajaga 2.35,21 ja teisele kohale tuli Jekaterina Vorontsova ajaga 2.37,64. Noorte arvestuses võitis ala Eneli Jefimova (Kalevi Ujumiskool) ajaga 2.28,86. Teise koha saavutas Mirtel Merimaa ajaga 2.42,36 ja kolmanda koha Alessandra Zaidentsal ajaga 2.42,41.

Noormeeste 200 m rinnuliujumise kiireim juunior oli Alan Gritsõk (Spordiklubi Garant) ajaga 2.16,18. Teise koha saavutas Christopher Palvadre ajaga 2.16,52 ja kolmanda koha Ralf Roose ajaga 2.17,12. Noortest oli kiireim 200 m rinnuliujuja Jorven Nopponen (Viimsi Veeklubi/Bruno Ujumiskool) ajaga 2.21,47. Teiseks tuli Aleksei Silber ajaga 2.28,03 ja kolmandaks Edvin Smok ajaga 2.29,22.

Neiude 200 m liblikujumise võitis juunioridest Polina Timofejeva (Viimsi Veeklubi/Bruno Ujumiskool) ajaga 2.24,69. Teiseks tuli Smaragda-Luchia Sarana ajaga 2.33,35. Noortest oli sama ala esimene Violanta Gurjanova (Jõhvi Spordikool) ajaga 2.34,50. Teise koha saavutas Darja Romanjuk ajaga 2.39,11 ja kolmanda koha Anette Zahovaiko ajaga 2.42,24.

Noormeeste 200 m liblikujumise kiireim juunior oli Dmitri Astrelin (Spordiklubi Garant) ajaga 27,40. Teiseks tuli Artur Tobler ajaga 2.05,29 ja kolmandaks Maksim Kuznetsov ajaga 2.11,37. Noortest oli sama ala esimene Konrad Aleksander Sepp (Viimsi Veeklubi/Bruno Ujumiskool) ajaga 2.07,03. Teiseks tuli Robin Lill ajaga 2.17,81 ja kolmandaks Aap Valter Metsa ajaga 2.25,52.

Noormeeste 1500 m vabaltujumise kiireim juunior oli Georg Filippov (Kalevi Ujumiskool) ajaga 15.53,32. Teiseks tuli Toomas Tanel Tammer ajaga 16.14,78 ja kolmandaks Artur Ulmas ajaga 16.57,03. Noorte arvestuses võitis Alan Smok (Spordiklubi Garant) ajaga 16.48,57, teiseks tuli Mark Iltsisin ajaga 17.00,90 ja kolmandaks Gregor Rasva ajaga 17.18,26.

Juunioride arvestuses võitis noorte 100 m kompleksujumise neiudest Laura-Liis Valdmaa ajaga 1.04,46, teise koha saavutas Marie Toompuu ajaga 1.04,81 ja kolmanda koha Karolin Victoria Kotsar ajaga 1.05,73. Noorte esimene oli Eneli Jefimova (Kalevi Ujumiskool) ajaga 1.04,27. Teise koha saavutas Kirke Madar ajaga 1.07,53 ja kolmanda koha Anette Teder ajaga 1.08,00.

Juunioride arvestuses võitis noorte 100 m kompleksujumise noormeestest Artur Tobler (TOPi Ujumisklubi) ajaga 57,11. Talle järgnesid Christopher Palvadre ajaga 57,15 ja Daniil Drozdov ajaga 57,67. Noorte kiireim oli Konrad Aleksander Sepp (Viimsi Veeklubi/Bruno Ujumiskool) ajaga 59,84. Teise koha saavutas Trevor Kägo ajaga 1.00,38 ja kolmanda koha Jako Joosep Viirpuu ajaga 1.00,63.

Kõik tulemused leiab SIIT