Juunioride Euroopa meister Kendzior esindab Eestit ilmselt juba Londoni EM-il

 (5)
Ujumine - Kalev Open
Foto: Ilmar Saabas

18-aastane Alina Kendzior, kes seni esindas Venemaa koondist, on otsustanud hakata esindama Eestit ning stardib juba kahe nädala pärast toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel just sinimustvalge värvides.

Eestis sündinud, kuid Moskvas üles kasvanud Kendzior on veetnud selle hooaja Ameerikas Louisville ülikoolis ning osales ka USA üliõpilasmeistrivõistlustel, kus saavutas teateujumises teise koha.

Lisaks on Kendziori näol tegemist Euroopa juunioride meistriga, kes krooniti 2013. aastal Venemaa koondise ridades võitjaks 4x200 m vabalt teateujumises. Tema 100 m seliliujumise isiklik rekord on kuu aega tagasi ujutud 1.02,67, mis on praegu kehtivast Eesti rekordist ligi 0,7 sekundit kiirem. Lisaks on tegemist väga hea vabalt- ning kompleksujujaga.

Venemaa Ujumisliit on andnud Kendziori Eesti lipu alla kolimisele rohelise tule, mis tähendab, et paberimajanduse korda ajamisel peaks ta saama osaleda ka maikuu teises pooles Londonis toimuval EM-il. Eestis hakkab ta esindama Garanti Spordiklubi, kirjutab Priit Aaviku ujumisblogi.