Itaalia ujumistäht Federica Pellegrini nakatus koroonaviirusesse

 (4)
Itaalia ujumistäht Federica Pellegrini nakatus koroonaviirusesse
Federica PellegriniKIKA Press/Cover Images/Scanpix

Itaalia ujuja Federica Pellegrini võttis end ISL-liiga (International Swimming League) võistlustelt maha, sest on andnud positiivse koroonaviiruse proovi.

Pellegrini ütles Instagrami vahendusel, et tundis sümptomeid esimest korda kolmapäeval ning andis positiivse proovi neljapäeval.

32-aastane Pellegrini valmistus lahkuma oma Verona treeninglaagrist, et astuda oma võistkonna Aqua Centurions kaptenina üles ISL-i võistlusel Budapestis, kuid oli sunnitud end osalejate nimekirjast maha tõmbama.

"Mul on nii kahju. Ootasin normaalse hooaja algust väga. Ma ei tea, kas naerda või nutta. Ausalt öeldes olen kuni praeguseni ainult nutnud," ütles Pellegrini.

Pellegrini on maailmameister ja maailmarekordiomanik 200 meetri vabaujumises ning sama distantsi 2008. aasta Pekingi olümpiavõitja.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!