Imeline tagasitulek: Austraalia ujumiskuulsus pääses 7-aastase pausi järel kohe poodiumile

 (1)
Kahekordne olümpiakuld Grant Hackett üritab pääsu Rio olümpiale
Kahekordne olümpiakuld Grant Hackett üritab pääsu Rio olümpialeFoto: PETER PARKS, AFP/Scanpix

Ujumise kümnekordne maailmameister ja kolmekordne olümpiavõitja Grant Hackett otsustas pärast 7 aasta pikkust pausi taas tippsporti naasta. Kauaaegne pikkade kroolidistantside valitseja jättis suure spordiga hüvasti 2008. aasta Pekingi olümpial, kus tal õnnestus võita hõbe- ja pronksmedal.

Kolmedelt olümpiamängudelt (Sydney, Ateena ja Peking) on ujumiskuulsuse auhinnakapis 3 kulda, 3 hõbedat ja 1 pronks.

Nüüd, 34-aastasena on ta vees tagasi ja võitis äsja üllatuslikult Austraalia pika basseini meistrivõistlustelt 400 meetri vabaltujumises pronksise autasu. Tema aeg finaalis 3.46,53. "Ma ei suuda uskuda, mida olen võimeline tegema vaid kuus kuud kestnud treeningperioodi järel. Võib-olla olen vanusega kehaliselt tugevamaks muutunud. Ja kes teab, milleks olen võimeline poole aasta pärast," oli Hackett suurest kordaminekust ka ise kergelt šokis.

Austraalia meistriks tuli 400 m kroolis Mack Horton (3:42.84), kes jättis hõbedale tiitlit kaitsnud David McKeoni (3:44.28).

Hackett hakkas 2014. aastal taas tõsiselt harjutama puhtalt tervislikel kaalutlustel. Ta alustas USA-s koguni rehabilitatsiooni programmi, mis aitas vabaneda unetuse vastase ravimi Zolpidemi tarvitamise sõltuvusest. Ujumise treeningud tulid sinna lisaks ja tänasel päeval pole enam võimatu, et Hackett esindab Austraalia koondist juba käesoleva aasta MM-il Kaasanis.