Ian Thorpe mõtles depressiooni ajal enesetapule


Ian Thorpe
AFP/Scanpix

Viiekordne olümpiavõitja ujumises, Ian Thorpe avaldas oma autobiograafia, kus räägib pärast Sydney olümpiat peale tulnud depressioonist.

"Isegi mu perekond ei tea, et ma veetsin kaua aega oma elust sügavas depressioonis," ütles 30-aastane ujuja.

Thorpe'ist sai 2000. aasta Sydney olümpiamängudel üleilmne staar, kui ta võitis kolm kulda ja kaks hõbedat kõigest 17-aastasena. Kuid peagi oli ta sunnitud pöörduma arstide poole alkoholisõltuvusest vabanemiseks.

"Jõin alkoholi, et lahti saada kohutavatest mõtetest. Kuid ma tegin seda suletud uste taga, kus paljud depressiivsed inimesed oma deemonitega võitlevad, enne kui nad aru saavad, et ei saa neist ilma teiste abita jagu," jätkas Thorpe.

"See oli ainus viis, kuidas ma uinuda sain. Seda ei juhtunud iga öö, kuid päris mitmel korral - eriti 2002. ja 2004. aasta vahel, kui ma treenisin selleks, et oma tiitleid Ateenas kaitsta. Ma isegi mõtlesin, kuidas endalt elu võtta, kuid sain õnneks alati aru, kui rumal see on."

Ühtlasi kummutab Thorpe raamatus kuulujutud oma seksuaalsusest. "Ma ei ole gei ning kõik mu seksuaalsed kogemused on olnud vastassugupoolega. Mind huvitavad naised, ma armastan lapsi ning tahaksin ühel päeval perekonna luua," ütles ta.