FOTOD | Ujumise MM-i linnas varises ööklubis rõdu kokku: kaks inimest sai surma, kaheksa sportlast vigastada


Ujumise MM-i linnas Lõuna-Koreas Gwangjus juhtus traagiline õnnetus, kui kohalikus ööklubis varises kokku ruumi sees olnud suur rõdu. AP teatel said kaks kohalikku meest surma, veel 16 inimest aga vigastada. 16 vigastatust kaheksa puhul on tegu võistlustel osalenud sportlastega.

Sportlaste vigastused olid enamjaolt väikesed, kuid üks ameeriklannast veepallur, Kaleigh Gilchrist, vajas sügava haava tõttu operatsiooni, kirjutab AP. Viga saanud kümne sportlase seas oli kolm ameeriklast, kaks uusmeremaalast, üks hollandlane, üks itaallane ja üks brasiillane. Välismaalastest oli vigastada saanud veel ka kaks vahetusõpilast Usbekistanist.

Õnnetuse hetkel viibis klubis hulk USA nais- ja meesveepallureid, kes tähistasid parasjagu ameeriklannade tiitlivõitu. Kaks ülejäänud viga saanud ameeriklast olidki mõlemad samuti veepallurid, üks naine ja üks mees.

"Olime klubis, midagi erilist ei toimunud, kui ühtäkki pind meie jalge all lihtsalt kokku varises," kommenteeris Uus-Meremaa veepallimeeskonna kapten Ben Small. "Kõik on endiselt pisut šokeeritud."