FOTO | Elu parim päev? 12-aastane tüdruk lahkus ujumise EM-ilt kuldmedaliga

 (7)
Adam PEaty poseerib siin veel EM-il võidetud kuldmedaliga. Peagi kingib ta selle 12-aastasele fännile.
Adam PEaty poseerib siin veel EM-il võidetud kuldmedaliga. Peagi kingib ta selle 12-aastasele fännile.Foto: Jens Dresling, AP/Scanpix

Kopenhaagenis toimunud lühirajaujumise Euroopa meistrivõistlustelt lahkus kuldse medaliga teiste seas 12-aastane Alma Dahl. Dahl ise basseinis seejuures ei käinud. EM-il kuulsuste autogramme jahtinud noor ujumisfänn sai endale Suurbritannia ujumistähe Adam Peaty kuldse medali.

Rio de Janeiro olümpiamängudel 100 m rinnuliujumises kuldmedali võitnud Peaty oli ka Kopenhaagenis parim 100 m rinnuliujumises.

Karjääri jooksul erinevatelt tiitlivõistlustel 17 kuldmedalit võitnud 22-aastane britt on ka varasemalt oma autasusid laiali jaganud. “Adam Peaty tuli parasjagu minu poole ning ma küsisin tema autogrammi,“ rääkis 12-aastane Dahl SwimVortexile.

“Ta andis mulle autogrammi ning andis seejärel mulle ka medali. Ta küsis naljatades, kas tahan ka sellele autogrammi, Oli täiesti šokis,“ lisas Dahl ning demonstreeris kuldmedalit, millel oli Peaty autogramm. “Ma ei oleks osanud sellisest asjast unistadagi.“

Siiski lubas Dahl, et kui Peaty tuleb näiteks 20 aasta pärast kuldmedalit tagasi küsima, siis ta kindlasti loovutaks selle ujumisstaarile.

Seotud lood: