Eesti rekordi ujunud teatemeeskond sai EMil kaheksanda koha

 (2)
Eesti teatenelik
Eesti teatenelikFoto: Eesti Ujumisliit Facebook

Iisraelis peetud lühirajaujumise Euroopa meistrivõistluste viimasel alal, meeste 4x50 meetri kompleksujumise finaalis püstitas Eesti nelik uues rahvusrekordi, mis andis kaheksanda koha.

Ralf Tribuntsov, Martin Liivamägi, Daniel Zaitsev ja Pjotr Degtjarjov ujusid välja kaheksanda aja 1.34,72, parandades hommikul ujutud Eesti rekordit 0,07 sekundi võrra.

Kuldmedali võitis Itaalia meeskond uue EM-võistluste rekordiga 1.31,71. Hõbeda sai Venemaa (1.32,17) ja pronksi Valgevene (1.33,21). Järgnesid Saksamaa, Ungari, Leedu ja Türgi.

Eesti Ujumisliidu peatreener Riho Aljand jäi EMiga rahule. "See, et me teateujumises finaali saime, näitab, et meil on kandepinda, et meil on piisavalt palju häid ja tugevaid mehi, kes suudavad end finaali ujuda! Martin Liivamäel ja Ralf Tribuntsovil õnnestus EM kahtlemata väga hästi ning Daniel Zaitsev näitas suurepärast minekut," rääkis Aljand. Ja ei saa mainimata jätta, et EM-eelselt seadis peatreener eesmärgiks kolm finaalikohta ja nüüd võib südamerahus öelda: "Eesmärk täidetud!"