Eesti meisterujujad püstitasid Euroopa rekordi

 (1)
Tallinna lahtised meisterujumise võistlused
Foto: Malle ElvetDelfi lugeja foto

Nädalavahetusel Tallinnas, Nõmme 25 m ujulas toimunud 30. Tallinna lahtistel meisterujumise meistrivõistlustel püstitati uus 4x100 m kombineeritud teateujumise Euroopa rekord. U-klubi kvartett - Toivo Viilep, Toomas Haggi, Aleksandr Batištšev, Peep Kesküla - alistas aasta tagasi samas basseinis ujutud vanuseklassi 240-279 rekordi 0,44 sekundiga. Uuteks rekordnumbriteks on 5.02,58.

Äsjased juubelihõngulised võistlused tõid kohale kolme aastkümne rekordarvu ujujaid - 212 eri vanuseklasside võistlejat 7 riigist: Eesti, Läti, Leedu, Soome, Itaalia, Venemaa ja esmakordselt oli kohal 13 ujujat Valgevenest. Ujuti kõikides stiilides 50 ja 100 m, erinevad teateujumised ning viimastel aastatel lisandunud 200 m vabalt. Vanim võistleja oli legendaarne Tartu spordidaam Nora Kutti, 90, kes on toonud veteranide tiitlivõistlustelt medaleid nii kergejõustikus kui ujumises. Ta ujus oma lemmikstiilis, nii 50 kui ka 100 m selili.

Euroopa rekordi püstitamisel osalenud kunagine Tallinna Spordiameti ujumissektsiooni juht Toivo Viilep korraldas TOP-is esimesed veteranide ujumisvõistlused 14. aprillil 1984. aastal. 1988. aastast korraldab meisterujumise meistrivõistlusi, mis muutusid 80-ndate lõpus rahvusvahelisteks endisi tippujujaid ühendav U-klubi. "Nii palju pole ujujaid kunagi varem kohal olnud, eelmisel aastal oli 169. Uustulnukad Tallinna meisterujumise lahtistel meistrivõistlustel olid Valgevene ujujad. Varem on kohal olnud mitmed teised riigid nagu Norra, Rootsi, Austra jt., keda seekord polnud," selgitas Toivo Viilep.