Eesti meisterujujad näitasid jõuproovil Tallinnas rahvusvahelist taset


U-klubi esindus Kristiina Arusoo, Aldo Suurväli, Toomas Haggi, Eve Virkkunen
U-klubi esindus Kristiina Arusoo, Aldo Suurväli, Toomas Haggi, Eve VirkkunenFoto: Malle Elvet

Nädalavahetusel peeti Tallinnas Nõmme 25 m ujulas traditsioonilised, juba 31. Tallinna lahtised meisterujumise meistrivõistlused. Lisaks individuaalaladele erinevatel distantsidel ja vanuseklassides võisteldi 4x50 m teatetiimidena, nii vabaujumises kui kombineeritud teateujumises.

Osalejaid oli Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt, Ukrainast, samuti Gruusiast, kokku 156 ujujat. Teist aastat andis võistluste korraldaja U-klubi välja eriauhinnad FINA punktitabeli alusel kahe võistlusala kokkuvõttes viiele paremale naisele ja mehele.

Naistest sai enim punkte Soome ujuja Johanna Kara, teiseks jäi meie oma legendaarne spordidaam Nora Kutti, kolmandaks Eve Virkkunen, neljanda ja viienda koha viisid Lätti Aiva Mikelsone ja Irina Vaitone.

Meestest kogus enim punkte lõunanaaber Edgars Ozolinš, teiseks jäi Sergei Khilko Ukrainast, kolmandaks Sergei Pakhomov Venemaalt, neljas ja viies koht jäid Eestisse - Aldo Suurväljale ja Peep Keskülale.

Meisterujumise võistlusi peetakse Tallinnas 1984. aastast. Kaheksakümnendate lõpust muutusid igakevadised võistlused Tallinnas rahvusvahelisteks. "Mul on vist vaid mõni Tallinna võistlus vahele jäänud," sõnas 91-aastane Nora Kutti, kelle lemmikstiiliks on seliliujumine.