Eesti koondis asus Baltimaade ujumise meistrivõistlusi juhtima


Daniel Zaitsev
Daniel Zaitsev Foto: Rauno Volmar

22.-23. märtsini Tartus toimuvate ujumise Baltimaade meistrivõistluste esimese päeva järel on eestlastel kõige enam punkte nii absoluut-, juunioride- kui ka noortearvestuses.

Meeste absoluutarvestuses saavutas Daniel Zaitsev kahel korral esikoha individuaaldistantsidel – nii 100 m vabaltujumises ajaga 50,99 kui ka 50 m liblikujumises ajaga 24,00.

Martin Allikvee saavutas esikoha 200 m rinnuliujumises ajaga 2.14,46 ja teise koha 50 m rinnuliujumises 28,87-ga. Esikoha sel distantsil võitis lätlane Andrejs Frolovs, kes edestas Martinit vaid ühe sajandikuga.

Cevin Anders Siim jõudis kahel korral teisele kohale – 200 m liblikujumises ajaga 2.08,54 ja 50 m liblikujumises 25,00-ga. 200 m liblikujumise võitis Kregor Zirk tulemusega 2.02,69.

Meeste 4 x 100 m kombineeritud teateujumise võitis Eesti meeskond ajaga 3.46,38. Koosseisus ujusid Armin Evert Lelle, Martin Allikvee, Daniel Zaitsev ja Kregor Zirk.

Seotud lood:

Naiste absoluutarvestuses noppisid eestlastest kaks individuaalset medalit Kertu Kaare, Margaret Markvardt, Laura-Liis Valdmaa ja Helena Heinlo. Kertu Kaare saavutas esikoha 50 m vabaltujumises ajaga 27,14 ja jäi Laura-Liis Valdmaaga teist kohta jagama 50 m seliliujumises ajaga 30,84. Laura-Liis saavutas nii noorte kui ka absoluutarvestuses esikoha 200 m seliliujumises (aeg 2.22,02). Margaret Markvardt võitis 50 m seliliujumise 30,81-ga ja saavutas teise koha 100 m liblikujumises ajaga 1.04,26. Esikoha sel distantsil võitis Alina Vedehhova (1.03,91). Helena Heinlo saavutas absoluutarvestuses teise koha 200 m vabaltujumises (2.09,65) ja 50 m vabaltujumises (27,27). Naiste 100 m rinnuliujumise võitis Maria Romanjuk suurepärase ajaga 1.10,50.

Naiste 4 x 100 m vabalt teateujumise võitsid Eesti naised tulemusega 3:55.84. Võistkonnas ujusid Margaret Markvardt, Annika Vainikk, Helena Heinlo ja Laurika Lint.

Absoluutarvestuse punktid peale esimest võistluspäeva:

Eesti 1032 punkti
Leedu 660 punkti
Läti 496 punkti

Neidudest noppis Sofja Krivorukova juunioride arvestuses kaks esikohta – 200 m seliliujumises ajaga 2.22,46 ja 400 m kompleksujumises ajaga 5.14,87. Juunioride arvestuses jõudsid kahel korral medalikohale ka Helena Heinlo ja Melissa Priidel.

Neidude 4 x 100 m vabalt teateujumises olid kiireimad Eesti juuniorid ajaga 3.59,77. Naiskonnas ujusid Kertu Kaare, Tiina-Britt Kaljuvald, Laurika Lint ja Helena Heinlo.

Noormeeste 4 x 100 m kombineeritud teateujumises saavutasid Eesti juuniorid esikoha ajaga 3.54,64. Meeskonnas ujusid Jan Joonas Viirpuu, Mark Sovtsa, Alex Ahtiainen ja Kaspar Helde.

Juunioride punktid peale esimest võistluspäeva:

Eesti 511 punkti
Leedu 382 punkti
Läti 277 punkt

Noorte arvestuses saavutas Heleri Zirk kaks esikohta – 200 m vabaltujumises ajaga 2.13,20 ja 400 m kompleksujumises 5.22,92-ga. Noorte neidude arvestuses jõudis kahel korral medalikohale ka Jekaterina Pogodina, kes saavutas 200 m vabaltujumises teise koha ja 50 m vabaltujumises teise koha ajaga 28,26.

4 x 100 m vabalt teateujumises saavutasid Eesti noored neiud esimese koha ajaga 4.04,10. Koosseisus ujusid Aurelia Roos, Elisabeth Viiding, Jekaterina Pogodina ja Laura-Liis Valdmaa.

Noormeestest võitis Demid Solodov kulla 400 m vabaltujumises ajaga 4.15,40 ja hõbeda 100 m vabaltujumises 53,60-ga.

Loe veel

4 x 100 m kombineeritud teateujumises saavutasid Eesti noormehed teise koha ajaga 3.58,03. Meeskonnas ujusid Maksim Minajev, Christopher Palvadre, Alan Gritšok ja Demid Solodov. Teateujumise võitsid leedukad ajaga 3.57,72.

Noorte punktid peale esimest võistluspäeva:

Eesti 544 punkti
Leedu 444 punkti
Läti 264 punkti

Delfi järvejooksud