Eesti juunioride ja noorte ujumise meistrivõistluste avapäev tõi mitu rekordiparandust


Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivneFoto: Taavi Sepp

15.-17. novembrini toimuvate Eesti juunioride ja noorte lühirajaujumise meistrivõistluste esimesel päeval uuendasid Eesti vanuseklasside rekordeid nii Laura-Liis Valdmaa kui ka Garanti noormehed.

Laura-Liis Valdmaa püstitas meistrivõistluste õhtuses finaalujumises 200 m selilidistantsil uue Eesti juunioride rekordi ajaga 2.11,75. Varasem rekord 2.13,27 kuulus Aleksa Goldi nimele ja oli ujutud 2016. aastal. Alan Smok uuendas samal alal Ivan Štšeglovi nimele kuulunud Eesti poiste tippmarki ühe sajandikuga. Uueks kuni 14-aastaste poiste 200 m seliliujumise tippmargiks on Alani ujutud aeg 2.07,67.

Esimese võistluspäeva hommikuses osas püstitasid Garanti noormehed 4 x 50 m kombineeritud teateujumises uue Eesti noorte rekordi ajaga 1.46,06. Võistkonnas ujusid Maksim Minajev, Alan Gritsõk, Dmitri Astrelin ja Erik Lihhats.

Esimese päeva alade võitjad noorte vanuseklassis:

Tüdrukud 50 m vabalt: Karolin Victoria Kotsar ajaga 27,36 (Audentese SK)
Poisid 50 m vabalt: Daniil Drozdov ajaga 23,83 (SK Garant)
Tüdrukud 200 m selili: Laura-Liis Valdmaa uue Eesti juunioride rekordiga 2.11,75 (Tartu UK)
Poisid 200 m selili: Alan Smok uue kuni 14-aastaste poiste tippmargiga 2.07,67 (SK Garant)
Tüdrukud 100 m rinnuli: Eneli Jefimova ajaga 1.08,64 (Kalevi Ujumiskool)
Poisid 100 m rinnuli: Ralf Roose ajaga 1.03,61 (Tartu UK)
Tüdrukud 100 m liblikat: Laura-Liis Valdmaa ajaga 1.03,93 (Tartu UK)
Poisid 100 m liblikat: Artur Tobler ajaga 57,21 (TOP)
Tüdrukud 400 m vabalt: Johanna Kübar ajaga 4.27,96 (Tartu UK)
Poisid 400 m vabalt: Georg Filippov ajaga 4.07,41 (Kalevi Ujumiskool)
Tüdrukud 200 m kompleksi: Johanna Kübar ajaga 2.22,17 (Tartu UK)
Poisid 200 m kompleksi: Artur Tobler ajaga 2.08,58 (TOP)

Seotud lood:

Esimese päeva alade võitjad juunioride vanuseklassis:

Neiud 50 m vabalt: Tiina-Britt Kaljuvald ajaga 26,62 (Ujumisklubi Briis)
Noormehed 50 m vabalt: Demid Solodov ajaga 23,23 (SK Garant)
Neiud 200 m selili: Polina Timofejeva ajaga 2.23,51 (Viimsi Veeklubi)
Noormehed 200 m selili: Maksim Minajev ajaga 2.03,14 (SK Garant)
Neiud 100 m rinnuli: Marie Toompuu ajaga 1.12,97 (Kalevi Ujumiskool)
Noormehed 100 m rinnuli: Christopher Palvadre ajaga 1.03,01 (TOP)
Neiud 100 m liblikat: Polina Timofejeva ajaga 1.04,64 (Viimsi Veeklubi)
Noormehed 100 m liblikat: Siim Nigul ajaga 56,22 (Orca Swim Club)
Neiud 400 m vabalt: Helena Heinlo ajaga 4.27,47 (Ujumise SK)
Noormehed 400 m vabalt: Kaspar Helde ajaga 3.58,14 (TOP)
Neiud 200 m kompleksi: Sofija Kendzior ajaga 2.23,07 (SK Garant)
Noormehed 200 m kompleksi: Demid Solodov ajaga 2.05,30 (SK Energia)

4 x 50 m vabalt segateate võitis noorte arvestuses Tartu ujumisklubi ajaga 1.43,96 ja juunioride arvestuses Kalevi Ujumiskool ajaga 1.41,23.

4 x 50 m kombineeritud teateujumise võitsid noorte arvestuses TOPi ujumisklubi noormehed ajaga 1.49,96. Juunioride arvestuses olid samal alal kiireimad Garanti sportlased, kes püstitasid ka uue Eesti juunioride rekordi ajaga 1.46,06.

Neidudest võitsid 4 x 50 m kombineeritud teateujumise noorte arvestuse Tartu Ujumisklubi neiud ajaga 2.04,77. Juunioride arvestuses olid samal alal kiireimad Kalevi Ujumiskooli neiud ajaga 2.02,53.