DELFI VIDEO: Riho Aljand: viis-kuus ujujat asuvad Londonis olümpianormi püüdma


Eesti ujumisliit lähetab esmaspäeval algavatele pika raja Euroopa meistrivõistlustele Londonisse 24-liikmelise koondise, kelle hulgas on peatreener Riho Aljandi sõnul ka mitmed reaalsed Rio olümpia A-normi alistajad.

Olümpia-aasta tõttu polegi koondise tippude eesmärgiks seekord mitte niivõrd koht, kuivõrd hea aeg, mis tooks sportlasele otse olümpia-pääsme (A-norm) või kergitaks ta maailma edetabelis sedavõrd kõrgele, et on lootust vabapääsme teenimisele. Samas on hea aeg ja kõrge koht mõistagi ka omavahel selges seoses. Hetkel pole Eestil ühtegi A-normi täitjat ning Riosse sõidaksid seetõttu vaid üks mees- ja üks naisujuja.

"Viis-kuus ujujat on kindlasti, kes hakkavad Londonis olümpianormi püüdma. Usk usuks, aga nii mina kui ka kõik teised treenerid on teinud sportlastega maksimaalselt kõik vajaliku - ära pole jäänud ühtegi treening- ega võistlusreisi. Nii et ikka ootame ja loodame, et sealt midagi head välja tuleb," sõnas heatujuline Aljand tänasel EM-i eelsel pressikonverentsil.

Vaata ja kuula videost, mida rääkis Aljand ka väliseestlastest Alina Kendziorist ja Osvald Nitskist, veteranideks tituleeritud Martti Aljandist ja Martin Liivamäest ning noorest Kregor Zirkist.