DELFI VIDEO: Riho Aljand: ühel hetkel tuli Triinult otsus välja pressida

 (2)
Triin ja Riho Aljand
Triin ja Riho Aljand Londoni olümpial.Foto: Andres Putting

Täna karjääri lõpetamisest teatanud ujuja Triin Aljandi isa ja mänedžer Riho Aljand tõdes, et üks etapp tütre karjääris on läbi, kuid elu läheb edasi ka pärast tippsportlase karjääri.

"Iga murdehetk on natuke kurb, aga samas tuleb vaadata ka tulevikku, mis, ma usun, ei ole mitte kehvem kui lähiminevik oma positiivsete emotsioonidega on olnud," ütles Riho Aljand pärast pressikonverentsi Swissotelis Delfile.

Viiekordne tiitlivõistluste medalivõitja ja kahekordne Eesti parim naissportlane jätkab ujumisalast tööd Türgis, kuhu Triin sõidab juba homme varahommikul. Tema tulevane abikaasa, Sloveenia ujuja Peter Mankoc hakkab Ankaras uues olümpiakeskuses tööle treenerina ning eestlanna läheb tema gruppi abiliseks.

Eesti koondise peatreener Riho Aljand avaldas lootust, et Ankara treeningkeskuses saavad hakata laagreid korraldama ka Eesti ujujad. "Koondistele ja klubidele on see hea võimalus treeninglaagriteks ja võistlusteks ettevalmistumiseks. Loodetavasti on sellest paljudele kasu," lisas Aljand.

Videos räägib Riho Aljand Triinu lõpetamise tagamaadest ja lõpliku otsuse sünnist: