Möödunud aasta lühiraja EM-il Prantsusmaal Chartres'is võitis Aljand 100 m rinnulidistantsil hõbeda. Seekord jäi ta aga poolfinaali ukse taha, lõpetades distantsi ajaga 59,60 ja 29. kohaga. Eesti rekord ja Aljandi enese tippaeg on 57,51 2011. aastast.

Kuigi Aljandit vaevas kerge seljavigastus, ei jäänud poolfinaalipääs ujuja kinnitusel selle taha pidama. "See oli mu enese viga, hoidsin end liiga palju tagasi. Lihtsalt valearvestus," sõnas Aljand pettunult.

Esimese 50 meetri jooksul hoidis Aljand end tagasi ning järgmise 50 m jooksul ei saanud end õieti käima. "Kui avastasin, et teised on minust palju ees, oli ka hilja järgi võtta. 100 meetrit on liiga lühike maa."

Aljand avaldas siiski lootust, et saab pettumusest üle. "Loodame finaalipääsu püüda veel täna meeste 4x50 m kompleksi teateujumises, järgmise isikliku stardi teen ülehomme 50 m rinnulidistantsil. Loodan, et saan sellest mäest üle," nentis ujuja.

Hea tulemuse ujus 100 m rinnulidistantsil välja aga teine eestlane, 18-aastane Martin Allikvee, kelle aeg 59,32 on nii Martini enda kui Eesti juunioride uus tippmark. Selle tulemusega saavutas Martin Allikvee 23. koha, ehk jäi vaid napilt poolfinaali ukse taha.

"Ma lootsin muidugi isikliku rekordi ujuda," sõnas noormees pärast ujumist. "Esimesed 50 meetrit oli tempo natuke liiga kõrge, tundsin, et midagi on valesti. Aga teine pool distantsist läks paremini. Olen väga rahul."

Kolmas 100 m rinnuliujumises kaasa võistelnud eestlane Filipp Provorkov oli 1.00,35-ga 40.

200 m seliliujumises oli Andres Olvik 1.59,60-ga 28. kohal, 100 m liblikujumises sai Kristjan Jürisoo 55,05-ga 47. koha, see aeg märgib ühtlasi ka noore ujuja isiklikku rekordit. Naiste 200 m kompleksis tegi Maria Romanjuk samuti isikliku tippmargi väärilise tulemuse 2.18,14-ga (16. koht).