DELFI VIDEO: Kregor Zirk uuest treeninggrupist, Eesti meistrivõistlustest ja Rio olümpiast

 (1)

Sellest sügisest Inglismaal õppiv ja treeniv ujuja Kregor Zirk põikas detsembrikuuks kodulinna Tartusse, et tugevatest treeningutest veidi puhata ja siinmail mõnel võistlusel kaasa teha.

Nädalavahetusel Norras Bergenis toimunud Põhjamaade meistrivõistlustel võitis Zirk juunioride klassis kolm individuaalset esikohta. Täiskasvanute Eesti rekordeid on 16-aastase tartlase nimel nüüd kokku kuus. See näitab, et Rio de Janeiro olümpiale pääsemine võiks tema põhidistantsil, 100 meetri liblikujumises, olla reaalne.

Sügisest alates õpib Zirk Edela-Inglismaal Plymouthi erakolledžis (sel aastal on tal õppeprogrammis vaid matemaatika, ärinduse, majanduse ja kehakultuuri tunnid). Kohalik ujumisgrupp on üks Inglismaa tugevamaid, seda juhendab tunnustatud ujumistreener Jon Rudd. Zirgi treeningukaaslane on teiste hulgas ka Leedu imeujuja, 18-aastane Londoni olümpiavõitja Rūta Meilutytė.

"Jah, areng oli kindlasti juba Põhjamaade meistrivõistlustel märgatav. Ka Rudd on öelnud, et isegi ilma spetsiaalse ettevalmistuseta näitan häid tulemusi," sõnas Zirk.

Seda, mida Zirk rääkis uuest treeninggrupist, Eesti meistrivõistlustest ja Rio olümpiast, vaata juba videost!

Loe ka: Kregor Zirk: head ajad tulid endalegi üllatusena