DELFI VIDEO: Grossmann ja Degtjarjov lendasid Itaaliasse tipptreeneri nõuannete järgi treenima


Ujujad Tess Grossmann ja Pjotr Degtjarjov asusid täna teele Itaaliasse Casertasse, kus nad treenivad kuni juulikuuni Itaalia tipptreeneri Andrea Di Nino käe all.

Lisaks Grossmannile ja Degtjarjovile treenivad Di Nino treeninggrupis venelasest olümpiahõbe Jevgeni Korotõškin, Londoni OM-il pronksi võitnud venelane Sergei Fessikov, Pekingist hõbedaga naasnud venelane Mihhail Polištšuk ja ukrainlasest MM-i hõbe Andrei Govorov.

„Valmistume Euroopa meistrivõistlusteks, loodetavasti saame sügisel tagasi minna, et vähemalt aasta lõpuni kohal olla,“ rääkis Tess Grossmann, kes hiljutisel Eesti-Soome maavõistlusel näitas häid tulemusi, püstitades 50 m vabadistantsil võimsa isikliku rekordi (25,76), millega kukkus nii suvise EM-i A-norm kui järgmise aasta MM-i B-norm. Lisaks sai Grossmann EM-i A-normi kätte ka 100 m kroolis 57,21-ga.

Itaalias treenisid Grossmann ja Degtjarjov ka kuu aega veebruaris. Suurt arenguhüpet selle arvele ujujate sõnul panna ei saa, küll aga on edasiminek siiski märgatav. „Põhi on laotud Eestis kõva tööga Ain Kaasiku käe all, aga lihtsalt olen seal rohkem saanud sprinditreeningule pühenduda,“ rääkis Grossmann.

Loe pikemalt homsest Eesti Päevalehest