DELFI KATARIS: Poolfinaali ukse taha jäänud Aljand: loodan teistes alades rohkemat näidata

 (5)
Martti Aljand
Martti AljandFoto: Tanel Meos

Ujumise lühiraja MM-il Kataris Dohas Martti Aljand oma esimesel võistlusalal 100 m rinnuliujumises õhtusesse poolfinaali ei pääsenud.

Aljand, kes hoiab 100 m rinnulidistantsil ka Eesti rekordit (57,51) ujus eelujumises välja aja 58,87. See aeg andis talle 20. koha. Viimasena viis edasi aeg 58,25.

"Väga kiire eelujumine oli," hindas Martti Aljand ise pärast starti. "Ujusin koos leedulase Giedrius Titenisega, kellega startisin koos ka suvisel pika raja EM-il - seal võttis ta kõigil kolmel alal hõbemedali, siin ei saanud poolfinaaligi. See näitab, milline tase on."

Aljandi sõnul on ta ise ettevalmistusega rihtinud rohkem kompleksujumisele. "Loodan seal ja 50 m liblikas rohkem näidata. Kerge pettumus on muidugi sees, aga vahest lähen ikka iga päevaga paremaks."

Lisaks Aljandile võistles 100 m rinnuliujumises kaasa ka Martin Allikvee. Tema aeg 59,22 märkis noormehe isiklikku rekordit. Kokkuvõttes lõpetas Allikvee võistluse 27-ndana.

Sellega on eestlaste tänased stardid MM-il tehtud. Homme võistlevad 100 m vabadistantsil kaasa Tess Grossmann ja 50 m vabaujumises Pjotr Degtjarjov.

Martti Aljand hüppab jälle vette reedel, kui on kavas 50 m liblikdistants.

Loe pikemalt homsest Eesti Päevalehest.

Eesti Päevalehe ja Delfi sõitu Katari toetas Europark.