DELFI KATARIS: Degtjarjovilt võimas isiklik tippmark!

 (1)
Lisatud kommentaarid
Pjotr Degtjarjov
Pjotr DegtjarjovFoto: Hendrik Osula

Lühirajaujumise MM-il Dohas purustas Pjotr Degtjarjov 50 m vabaujumises võimsalt isikliku rekordi ning jõudis üsna lähedale ka Eesti rekordile.

Degtjarjovi varasem rekord 2013. aastast oli 22,03. Dohas õnnestus tal täna hommikul esimest korda viia oma tippaeg allapoole 22 sekundit.

Uus tippmark 21,79 jääb kahe kümnendikuga alla Miko Mälbergi 2008. aastal püstitatud Eesti rekordile 21,54. Selle tulemusega lõpetas Pjotr Degtjarjov 22. kohal 173 ujuja konkurentsis.

"Eks see isiklik rekord tuli sellest, et mõtlesin teistmoodi ja läksin parema tujuga starti," sõnas Degtjarjov ise pärast võistlust. "Eks oleks tore olnud muidugi, kui oleks poolfinaali jõudnud, kuid ujusin isegi hea tulemuse - jäi, nagu jäi."

Sellega on Eesti ujujad tänaseks MM-il lõpetanud, homme on võistlustules kolm eestlast - Martti Aljand (50 m liblikat), Karleen Kersa (100 m rinnuli) ja Martin Allikvee (200 m rinnuli).

Pjotr Degtjarjov võistleb 100 m kroolis laupäeval. "Loodan, et ka seal tuleb hea tulemus, katsun tänast emotsiooni hoida ja annan endast parima."

Delfi sõitu Dohasse toetas Europark.