DELFI KATARIS: Apsakas viimasel pöördel nurjas Degtjarjovi rekordiürituse


Pjotr Degtjarjov Dohas lühiraja MM-il
Pjotr Degtjarjov Dohas lühiraja MM-ilAet Süvari

Lühiraja MM-il Dohas ujuti täna hommikul meeste 100 m vabadistantsi, kus võistlesid eestlastest kaasa Henri Reinsalu ja Pjotr Degtjarjov.

Pjotr Degtjarjov alustas distantsi väga hästi, juhtides oma eelujumist suurelt kuni kolmanda pöördeni 75 meetril. Poolel distantsil oli tema vaheajaks 22,56, mis lubas loota kuus aastat vana Eesti rekordi (47,99) kukkumist.

Paraku ebaõnnestus Degtjarjovil viimane pööre ja ta kaotas sellega kõvasti aega. Nii läkski lõpp-protokolli kirja 48,63, mis andis talle 33. koha.

"Tean, miks pööre metsa läks," ütles pettunud Degtjarjov pärast ujumist. "FINA (maailma ujumisliidu) uuendusena on nüüd basseini põhjas ekraanid ja seetõttu on põhjas olev joon, mis basseini lõppu märgib, halvasti nähtav. Ekraani nähes ei tea, kas on sein tulemas või mis... see on nõme ja ebamugav!"

Viimasena viis poolfinaali aeg 47,81, mis tähendab, et potentsiaalselt oleks Degtjarjov võinud püüda ka pääsu esikuueteistkümnesse.

"Algus oli mul väga hea, esimest 50 meetrit pole kunagi varem nii kiiresti ujunud kui täna. Aga mis seal ikka, eks see, mis siit edasi aitab on ikka trenn, trenn, trenn," nentis Degtjarjov.

Henri Reinsalu lõpetas 51. kohal 152 ujuja seas. Tema aeg oli 50,31.

Naiste 50 m vabaujumises sai Tess Grossmann 40. koha ajaga 25,69.

Delfi sõitu Dohasse toetas Europark.