DELFI KATARIS: Allikvee tegi seda jälle! Kukkus uus tippmark!


Martin Allikvee Doha MM-il
Martin Allikvee Doha MM-ilAet Süvari, Eesti Ajalehed

Ujumise MM-il Dohas ületas Martin Allikvee 200 m rinnulijumises ligi pooleteist sekundiga oma isikliku tippmargi.

Allikvee uus isiklik rekord on nüüd 2.09,75, mis andis talle kokkuvõttes 23. koha. Eesti rekord püsib 200 m rinnulidistantsil endiselt Martti Aljandi käes, kes 2009. aastal ujus seda distantsi ajaga 2.07,32.

See on Martin Allikveele juba teine isikliku tippmargi purustus sellel MM-il. Kolmapäeval tegi ta oma isikliku rekordi 100 m rinnulidistantsil.

"Alustasin kiiremini kui vanasti, vanasti alustasin nii aeglaselt, et ei saanudki kokkuvõttes kiiremini ujuda," hindas Allikvee ise oma sooritust ja lisas, et eriti teeb tulemus heameelt seetõttu, et võistlusteks valmistudes keskendus ta rohkem 50 ja 100 m rinnulidistantsidele.

"Eks see lõpp ikka oli valus, aga 200 meetrit ei ole nii valus kui 100, sest siin libised rohkem. Ma olen läbi küll, aga 100 meetrit ujudes olen ma rohkem läbi," nentis Allikvee, kes hüppab basseini veel ka homme, kui on kavas 50 m rinnuli.

Lisaks Allikveele võistlevad homme Henri Reinsalu (100 m vabalt), Pjotr Degtjarjov (100 m vabalt), Tess Grossmann (50 m vabalt) ja Filipp Provorkov (50 m rinnuli).

Seotud lood:

Päeva suurimad lootused on aga Martti Aljandil, kes võistleb homme kaasa oma trumpalal, 100 m kompleksujumises.

Delfi sõitu Katari toetas Europark.