DELFI IISRAELIS: EM-il kulla võitnud Laukkanen: see on täiesti uskumatu!

 (1)
Ühtegi Soome ajakirjanikku Laukkaneni intervjueerimas polnud
Virpi Kuitunen, Jenna Laukkanen
Jenna Laukkanen (paremal) ühe oma eeskuju, endise Soome tippsuusataja Virpi Kuituneniga.Foto: Karl, Instagram

Lühirajaujumise Euroopa meistrivõistlustel Netanyas oli üks viiest avapäeval kullaarve avanud riikidest Soome, sest 20-aastane Jenna Laukkanen võitis 50 meetri rinnuliujumises üllatuslikult esikoha.

Laukkaneni rekord oli enne EM-i 30,05. Eelujumises viis ta nii enda kui Soome tippmargi 29,83-ni, poolfinaalis kordas sama aega ning finaalis parandas rekordit veel omakorda 12 sajandikuga. Kuldmedali hinnaks ja uueks Soome rekordiks kujunes niisiis 29,71.

"See on täiesti uskumatu (tulemus). Ma tõesti ei osanud oodata, et suudan poolfinaalis ujutud rekordit finaalis veel parandada!" rõõmustas Laukkanen, kelle varasem täiskasvanute tiitlivõistluste parim koht oli viies.

"Teadsin, et olen heas vormis, kuid esikoht ja selline aeg tulid mulle üllatusena. Ma ei mõelnud enne finaali mitte millelegi, lihtsalt läksin ja ujusin," lisas soomlanna.

Muide, Soomest ei lennanud Iisraeli ühtegi ajakirjanikku, ka Yle otseülekanded tehakse Helsingi stuudiost. Nii oligi Laukkaneni pärast kullavõitu intervjueerimas vaid Soome ujumisliidu pressiesindaja ning siinkirjutaja.

Hõbemedali teenis rinnuliujumises belglanna Fanny Lecluyse (29,84), kolmas oli venelanna Natalja Ivanejeva (29,99).