DELFI IISRAELIS: Degtjarjov plaanib kohe pärast EM-i pikas basseinis olümpia A-normi täita


Pjotr Degtjarjov
Pjotr DegtjarjovFoto: Karol Kovanen

Lühirajaujumise Euroopa meistrivõistlustel Nentanyas tegi täna hommikul oma avastardi Pjotr Degtjarjov, kes sai 4x50 meetri vabaujumise ankruvahetuses kirja aja 21,07.

"Päris hea aeg tuli. Tõsi, teateujumise viimases vahetuses näidatud aega ei saa üks-ühele individuaaldistantsil ujutud aegadega võrrelda, sest tänu lendstardile on teateujumise tulemus umbes kuue kümnendiku võrra parem," selgitas Degtjarjov, kelle tippmark on samal distantsil 21,79.

"Ujumine oli kokkuvõttes hea. Pööre võinuks olla ilmselt veidi veel parem, aga kokkuvõttes on see aspekt läinud viimasel ajal palju paremaks. Oleme treeneriga (Vladimir Sidorkin) ka kõvasti vaeva näinud pöörde parandamiseks."

"Mulle meeldib viimases vahetuses ujuda, sest mind innustab konkurentide kinni püüdmine."

Degtjarjov on enda sõnul ühtlaselt heal tasemel praegu nii 50 kui 100 meetri distantsil. Ka tippvorm on ajastatud just detsembri esimeseks pooleks, sest lisaks sel nädalal toimuvale EM-ile võistleb ta tuleval nädalal Amsterdamis, kus loodab (pikas basseinis) Rio olümpia A-normi täita. 50 meetri vabaujumises on norm 22,27 (Degtjarjovi rekord 22,59) ja 100 meetris 48,99 (rekord 49,56).

Eesti koondise lõppaeg oli 4x50 meetri kroolis 1.27,85, mis andis kokkuvõttes üheksanda koha.