B-proov positiivne: alaealine Eesti ujuja kasutas anaboolseid steroide

 (32)
B-proov positiivne: alaealine Eesti ujuja kasutas anaboolseid steroide
Ujuja B-proov osutus positiivseksFoto: Andres Putting

Sihtasutuse Eesti Antidoping juht Kristel Berendsen kinnitas Delfile ja Eesti Päevalehele, et mõni nädal tagasi positiivse dopinguproovi andnud noore ujuja B-proov osutus samuti positiivseks. "B-proov sisaldas stanozololi, mis on anaboolne steroid," lausus ta.

Kuna tegemist on aga alaealise ujujaga ja kõik asjaolud tema dopingu tarvitamise ümber pole veel selged, ei saa SA Eesti Antidoping ega ujumisliit sportlase nime veel avalikustada.

Berendseni sõnul kutsutakse nüüd kokku distsiplinaarkomisjon, kes hakkab asja edasi menetlema. Asjaga seotud isikutelt võetakse kirjalikud seletused, seejärel toimub kohtuistungi moodi istung. Berendseni sõnul on see tavaline asjade käik, mida on rakendatud ka varasematel puhkudel näiteks jõutõstjate või kulturistide positiivsete dopinguproovide korral.

Berendseni sõnul võtab kogu protsess siiski aega umbes kaks nädalat kuni kuu. "Praegusel hetkel ei saa ma midagi rohkem kommenteerida," sõnas ta.

EOK poolt kokku kutsutud distsiplinaarkomisjonis on viis liiget - jurist Margus Mugu, doktor Siim Schneider, professor Rein Haljand, endine sportlane Marek Kaleta ja EOK asepresident Toomas Tõnise.