Austraalia ujumine sattus dopinguskandaali, kuus sportlast peavad olümpiamedali loovutama

 (5)
Brenton Rickardi (vasakul)
Brenton Rickardi (vasakul)Foto: FRANCOIS XAVIER MARIT, AFP/Scanpix

2012. aasta Londoni olümpiamängudel avastatud positiivne dopinguproov ähvardab kuus Austraalia ujujat medalist ilma jätta.

Kahel olümpial osalenud Brenton Rickardi Londoni mängudel antud dopinguproovist leiti järelkontrollimise käigus keelatud ainet furosemiidi.

Rickard kirjutas oma endistele tiimikaaslastele saadetud e-kirjas , et elab praegu üle "suurimat õudusunenägu" ja kinnitas, et pole dopingut tarvitanud.

Lisaks talle ähvardab Londoni olümpia 4x100 meetri kombineeritud segateateujumise pronksmedali loovutamine veel viit austraallast - James Magnussen, Christian Sprenger, Hayden Stoeckel, Matt Targett ja Tommaso D’Orsogna.

Rickard alustab juba esmaspäeval spordikohtus (CAS) oma võitlust. Tema advokaatide sõnul oli ujuja proovist leitud furosemiidi kogus "eriliselt väike".

Tegemist on üldse esimese korraga, kui Austraalia ujuja on andnud positiivse dopinguproovi, mis ähvardab talt olümpiamedali röövida.

Maailma antidopinguagentuur WADA oli 2015. aastal pikendanud vanade dopingujuhtumite uurimise maksimumtähtaega kaheksalt aastalt kümnele.