Aljandi noorteklassi treener: Triinul on sportlasena olnud õnnelik saatus

 (1)
Aljandi noorteklassi treener: Triinul on sportlasena olnud õnnelik saatus
Triin Aljand.Foto: JOOSEP MARTINSON

Noorteklassis Triin Aljandit juhendanud Kaire Indrikson ütles, et õetütrest hoolealusel aitasid tippspordis läbi lüüa head kehalised eeldused ja tugev iseloom.

28-aastasena tippspordiga lõpparve teinud Aljand osales kolmel olümpial ning võitis EM-võistluste medaleid nii 50-meetrises kui ka 25-meetrises basseinis.

"28 eluaastat on ujuja jaoks väga suur iga, minu ajal öeldi juba, et 18-aastane on vana," ütles 1970-ndate aastat teisel poolel NSV Liidu koondisesse kuulunud Kaire Indrikson.

"Triin on sportlasena olnud õnneliku saatusega, aga eks õnn soosib tugevaid," jätkas treener. "Tal olid nii kehalised kui vaimsed eeldused, et ujuda häid tulemusi. Tal oli ka õnne ujuda oma parimad tulemused enda jaoks tähtsatel võistlustel."

Triin Aljand harjutas tädi käe all viis aastat, 1997 - 2002. "Tema õde Berit oli alguses tublim, püüdlikum ja motiveeritum, aga kui Triin sai tervise korda, tugevnes ka tema tahtmine. Teda on aidanud tugev iseloom," ütles Kaire Indrikson, kes võitis 1977. aastal esimese Eesti naisujujana EM-võistlustel individuaaldistantsil medali, 100 m seliliujumises pronksi ja valiti samal aastal Eesti parimaks naissportlaseks.