Aljand lunastas veel teisegi poolfinaalkoha

 (1)
Martti Aljand
Martti Aljand

Ujumise EM-il Taanis Herningis pääses Martti Aljand ka 100 m kompleksujumises poolfinaali. Tema aeg 53,97 oli eelujumises paremuselt seitsmes.

Martti Aljandi jaoks on see täna juba teine kord poolfinaalipääse välja lunastada. Hommikul ujus ta kaasa ka meeste 50 m rinnulidistantsil, kust pääses 13ndana poolfinaali.

100 m kompleksi poolfinaal peetakse kell 18.09. Algselt sõnas Aljand, et plaanib õhtul mõlema ala poolfinaalis kaasa lüüa, kuid seejärel loobus siiski 50 m rinnuli distantsi poolfinaalist, sest vahe kahe ujumise vahel oli liiga väikene.

Eelmisel aastal lühiraja EM-il võitis Aljand 100 m kompleksis pronksmedali, sama karva autasu sai ta samal distantsil kaela ka 2011. aasta lühiraja EM-il.

Lisaks Aljandile võistlesid kompleksujumises kaasa ka Pjotr Degtjarjov ja Kristjan Jürisoo. Degtjarjov sai 55,76-ga 29. koha. "Väga raske oli ujuda," kommenteeris Degtjarjov, kes sai eile 100 m vabaujumise poolfinaalis 16. koha. "Oleks ikka tahtnud isiklikku rekordit ujuda, aga mul läks väga raskeks juba delfiini ujumise ajal."

Samuti 100 m kompleksis kaasa ujunud Kristjan Jürisoo tegi isikliku tippmargi 56,37 ja saavutas 32. koha.