Ulme! Mart Seimi kange konkurent teeb MMi eel maailmarekordiga, mis ise tahab

 (19)
Vaata videot!
Ulme! Mart Seimi kange konkurent teeb MMi eel maailmarekordiga, mis ise tahab
Laša Talahhadze liigub kindlalt MM-kulla kursil.Reuters

Tõstmise valitseja Laša Talahhadze ületas Dušetis toimunud Gruusia meistrivõistlustel kehtiva maailmarekordi nii rebimises kui ka kahe tõsteviisi kogusummas.

Eriti jahmatav oli rebimine, kus Talahhadze sai sirgetele kätele koguni 220 kilogrammi! Rio de Janeiro olümpiani oli maailmarekord 214 kilo, siis aga pandi püsti seninägematu duell: Talahhadze kergitas rekordi 215-ni, kuid senine rekordimees Behdad Salimi vastas kohe 216ga! Sel kevadel võttis grusiin maailmarekordi enda nimele, rebides EMil 217. Aga lisada sinna kolm kilo ja vinnata kang sirgetele kätele sellise näilise kergusega – ebareaalne. Mees on hiilgavas vormis.

Talahhadze tõukas 254 kilo ja lisas kogusummas enda nimele kuulunud maailmarekordile ühe kilo, uued numbrid on 474. Võrdluseks: Mart Seimi nimel olevad Eesti rekordid on 190, 248 ja 438.

Ametlikult Talahhadze tulemusi uute maailmarekorditena ei kinnitata, kokku on lepitud, et rekordeid saab uuendada rahvusvahelistel võistlustel. Üliraskekaalu atleedid astuvad USA-s toimuval tõstmise MMil lavale 5. detsembril.