Seimile MMil kaasa elanud Eesti vasaraheite rekordinaine: iraanlased lasid tema katse ajal vilekoori

 (8)
Anna Maria Orel.
Anna Maria Orel.Foto: Rauno_Volmar

Anaheimis toimunud tõstmise MMil oli publiku hulgas ka käputäis eestlasi. Teiste seas elas Mart Seimile häälekalt kaasa Eesti vasaraheite rekordinaine Anna Maria Orel.

Seim tegi kolm uut Eesti rekordit: rebimises 191, tõukamises 253 ja kogusummas 444. See andis talle viienda koha, tõukamises võitis hõbeda. Treeningukaaslast ergutanud Oreli sõnul oli hallis võistluse ajal võimas feeling. „Väga palju rahvast, täismaja, kõige rohkem oli vist iraanlasi,” kirjeldas Orel, kes oli lavale väga lähedal. „Valitses meeletu melu, kõigile elati kaasa. Välja arvatud siis, kui Behdad Salimi katse ära võeti (kohtunikud pidasid kaht iraanlase tõukamist ebapuhtaks – M. R.), siis hakati vilistama.”

Juhtus aga nii, et Salimi tõukas 252 – kohtunikud ei lugenud katset ära – ja just järgmisena pidi minema lavale eestlane. „Iraanlased lasid sellist vilekoori. Aga üles sai!” rõõmustas Orel.

Kusjuures hiljem iraanlased vabandasid eestlaste ees. Esiti vabandasid iraani fännid eesti pealtvaatajate ees, hiljem, kui Seim dopingukontrollist välja tuli, ka tema ees. Nad selgitasid, et vile polnud suunatud mitte tema, vaid hoopis kohtunike vastu.

Seimi tõukamise Eesti rekordikatse: