Mart Seim seadis kahtluse alla 1970-ndatel säranud tõstjate puhtuse

 (40)
Tõstmise Eesti meistrivõistlused 2017
Mart Seim.Foto: Argo Ingver

Tõstja Mart Seim ütleb intervjuus Rahvusvahelise Tõsmisliidu kodulehele, et treeningmeetoditega, mis toimisid 1970-ndatel, ei ole tänapäeval midagi peale hakata, sest seda ala ei tehtud toona puhtalt.

Muu hulgas küsitakse Seimilt, mis on see üks asi, mida ta muudaks oma esimeste treeningrutiinide juures, kui ta teadnuks alast siis sama palju kui praegu.

"Muudaksin palju. Olen saanud palju nõu inimestelt, kellel on teadmised 1970-ndatest, mil sport polnud päris puhas. Kui sa tahad treenida puhtalt, tuleb teha kogu plaan teistmoodi. Seega olen pidanud õppima ise katse-eksitusmeetodil," vastab Seim.

Seim avaldas tõsteliidu kodulehele muidki huvitavaid detaile, näiteks oma muusika- ja söögieelistusi ning oma salajasi unistusi. Küsimusele, millised saavutused teeksid ta eriti õnnelikuks, vastab Seim: "Tõukamise maailmarekord ja olümpiamedal. Kui praegusi antidopinguponnistusi saadab edu, siis vast isegi kirkam medal..."

Ühtlasi saame intervjuu lõpus teada, et Mart Seim võtab 12. septembril üle tõsteliidu Instagrami konto (@iwfnet), postitades story'desse seikasid oma ettevalmistusest Ashgabati maailmameistrivõistlusteks, mis algavad 1. novembril.

Loe täispikka intervjuud siit!