Kas Mart Seim jääb ikkagi MM-hõbedast ilma?

 (16)
Mart Seim Førdes
Mart Seim FørdesFoto: Madis Veltman

Eelmise aasta lõpus tõstmise üliraskekaalus MMil kuldmedali võitnud Aleksei Lovtšev rääkis Matš TV-le antud intervjuus, et ta saavutab rahvusvahelises spordiarbitraažikohtus (CAS) võidu, sest tema dopinguproovid on osutunud negatiivseteks.

"Esmakordselt minu elus võeti mult kaks proovi - nii vere- kui uriiniproov. Kui dopingulabor sai minu proovid, siis need purgid olid eriliselt tähistatud - oli märgitud, et see püstitas maailmarekordi. Seal kontrolliti absoluutselt kõike, isegi neid aineid, mis ei ole tõstesportlastele üldse omased," rääkis Lovtšev, kuidas Montreali labor tema MMi analüüse kontrollis.

"Kõik viitab sellele, et minu proovid on puhtad. Nii A kui B," kinnitas Lovtšev, kellele määrati maikuus 4-aastane võistluskeeld ipamorelini tarvitamise eest.

Lovtševi kohtuprotsess CAS-is toimub homme Lausanne`is ning kuigi venelane on oma võidus kindel, ootab ta Montreali laborilt ennastsalgavat võitlust. "Kui selgub, et nad on eksinud, ei saa nad teenindada Rio olümpiamänge. Ja nad on selleks tööks peamised kandidaadid. See võib tähendada nende tegevuslitsentsi tühistamist," väitis Lovtšev.

Kui Venemaa tõstja spordikohtus tõesti võidab ja saab MM-kulla tagasi, langeb meie tõstja Mart Seim uuesti pronksmedalile.