Eesti tõstjad püstitasid noorte EMil rekordeid ja võitsid medaleid


Eesti delegatsioon tõstmise noorte EMil
Eesti delegatsioon tõstmise noorte EMilFoto: tosteliit.ee

Itaalias Milanos toimuvatel tõstmise Euroopa meistrivõistlustel vanuseklassidele U17 ja U15 esindas Eestit seitsmeliikmeline delegatsioon: sportlased Angelina Matjuhhina (Kohtla-Järve), Alexander Moisejenko (Tartu) ja Daniil Masjukov (Tartu), treenerid Igor Baškirov (Tartu) ja Anatoli Sosnosvki (Kohtla-Järve), Eesti Tõstespordiliidu president Ain Põder ja kohtunik Triin Põdersoo (Tartu).

Esimesena olid võistluspõrandal Masjukov ja Matjuhhina. Masjukov (SK Jõud Juunior, Tartu) võistles U17 vanusegrupis kehakaalus -62kg. Noormees realiseeris kõik kuus katset ja lõpetas võistluse uute isiklike rekorditega. Rebimise tulemuseks 88kg, tõukamises 113kg, mis andsid kogusummaks 201kg ja 17. koha. Kogusumma tähistab ühtlasi ka selle vanuseklassi uut Eesti rekordit (rekord 200 kg püsis 33 aastat, aastast 1985).

Matjuhhina (Kohtla-Järve, SK Kalev) võistles U15 vanusegrupis kehakaalus -53kg. Rebimise tulemuseks 61kg, tõukamises 81kg ja kogusummaks 142kg. Matjuhhina tulemused andsid rebimises 4. koha, tõukamises hõbeda ja kogusummas pronksi.

Alexander Moisejenko (SK Jõud Juunior, Tartu), kes võistles U15 vanusegrupis kehakaalus -69kg. Moisejenko realiseeris kõik kuus katset. Tulemusteks rebimises 98kg (3. koht) ja tõukamises 122kg (3. koht), mis andsid kokku 220kg ja kogusummas pronksmedali. Tulemused on ühtlasi uued U15 vanuseklassi Eesti rekordid.