41 tõstjat said vahetult EMi eel võistluskeelu

Täiendatud kell 21:40
Tõstmine
TõstmineFoto: JOSEP LAGO, AFP/Scanpix

41 tõstjat 18-st riigist ei või Gruusias Batumis alanud tõstmise EMil võistelda, sest rikkusid Rahvusvahelise Antidopinguagentuuri (WADA) reegleid.

WADA teatel jätsid kõik need sportlased ADAMSi programmi kaudu oma asukoha neile teatamata, mis tähendab, et dopinguküttidel ei olnud võimalik neid võistlusvälisel ajal kontrollida.

Paljud diskvalifitseeritud sportlased on väitnud, et nende rikkumine juhtus WADA programmi tõttu, mis olevat aegunud ja kuhu on väga keeruline andmeid sisestada.

WADA teatas sportlaste kaebuse peale, et nad tegelevad ADAMSi programmi uuendamisega, kuid kõik 41 reeglit rikkunud tõstjat jäävad ikkagi Euroopa meistrivõistlustelt kõrvale.

Eesti Tõsteliidu peasekretär Aivo Roonurm kinnitas Delfile, et EMile üles antud Mart Seim ja Leho Pent lendasid juba 5. aprillil Gruusiasse ning nemad patustajate hulka ei kuulu, sest vastasel juhul oleks alaliitu sellest juba teavitatud.

"Kui rahvusvahelises tõsteliidus on probleem, siis ta teavitab meid ning tuletab meelde ja hoiatab teatud sportlasi. Meil sellist infot pole," sõnas Roonurm.

Euroopa Tõsteliidu asepresident Jaan Talts juunior ütles Delfile, et temal selle skandaali kohta informatsioon puudub, kuid ta ei usu, et Eesti tõstjatel oleks taolisi probleeme.

Üliraskekaalu võistlus on Gruusias kavas sel laupäeval.